Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke tarnybą pradėjo dvidešimt antra bazinių karinių mokymų laida

2013-08-27
image

Rugpjūčio 26 d. į Mokomąjį pulką atvyko dvidešimt antra Bazinių karinių mokymų karių laida. Pašaukti 96 kariai, tarp jų - gausi 12 merginų grupė. Atvykę jaunuoliai turės teisę per pirmąsias 5 dienas apsispręsti, ar jie tvirtai pasiryžę sieti savo ateitį su kariuomene.

 

Su į mokymus atvykusiais kariais susitiko Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Algirdas Norkus, S2/S3 skyriaus viršininkas, vykdantis Mokomojo bataliono vado pareigas kapitonas Marius Petraitis ir Jonušo Radvilos mokomojo pulko vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Aleksandras Balionis. Pulko vadas padrąsino karius, kad jie neskubėtų priimti neapgalvotų sprendimų, išreiškė tikėjimą, kad mokymams pasibaigus visiems, tuo metu buvusiems rikiuotėje, įteiks Bazinių karinių mokymų baigimo pažymėjimus.

 

Pirmąsias savaites kariai didžiąją dalį laiko praleis teorinėse pratybose, mokydamiesi taktikos, ginkluotės ir šaudybos, karo topografijos, apsaugos nuo atominio, biologinio, cheminio ginklo, medicinos bei kitų kariškų subtilybių ir tik prasidėjus 6 savaitei karių rengimas vyks mokomuosiuose laukuose. Taip pat nemaža laiko dalis bus skirta fiziniam rengimui.

 

Eilinė Deimantė Matakaitė sako: ,,Atvykau iš Kauno ir pirmiausia noriu išbandyti save Baziniuose kariniuose mokymuose, o jei pasiseks pasilikti profesinėje karo tarnyboje. Noriu pridurti, kad kareiviškos duonos jau esu ragavusi, nes pernai spalio mėnesį baigiau Bazinio kario savanorio įgūdžių kursus."

 

J. eil. Tadas Vasiliauskas: ,,Atvykau iš Ukmergės rajono Veprių seniūnijos Šližių kaimo. Mano noras sėkmingai baigti Bazinius karinius mokymus ir pasilikti profesinėje karo tarnyboje, o kitais metais bandyti stoti į Lietuvos karo akademiją. Pirma diena buvo labai įtemta, daug disciplinos bei informacijos. Labai džiaugiuosi, kad čia atėjau."

 

Informacijos ir nuotraukų autorius vyr. srž. Gintautas Jonaitis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media