Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Į Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centrą buvo atvykusi kolegų iš Lenkijos delegacija

2013-08-30
image

Rugpjūčio 28 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - Mokymo centras) lankėsi Lenkijos kariuomenės Sausumos pajėgų Mokymo centro viršininkas plk. Piotr Kriese, Sausumos pajėgų Mokymo centro mokymo skyriaus viršininkas plk. ltn. Andrzej Szymanowski, ir Sausumos pajėgų Mokymo centro visuomenės informavimo karininkas
kpt. Jacek Thomas.

 

Vizito tikslas - aptarti Lenkijos ir Lietuvos kariuomenių Mokymo centrų bendradarbiavimo perspektyvas ir planus. Svečiai susitiko su Mokymo centro viršininku plk. ltn. Aleksiejumi Gaiževskiu, laikinai einančiu Mokymo centro štabo viršininko pareigas mjr. Arvydu Benešiūnu ir Mokymo centro kursų viršininkais. Per susitikimą svečiai iš Lenkijos buvo supažindinti su Mokymo centro istorija, uždaviniais, struktūra, vedamais kursais, bendradarbiavimu su įvairiomis Lietuvos ir užsienio institucijomis, ateities planais ir specializuotomis mokymo klasėmis. Kartu su Lenkijos delegacijos nariais numatytos tolesnio bendradarbiavimo kryptys ir perspektyvos.

 

Svečių delegacija lankėsi ne tik Mokymo centre, bet ir Gaižiūnų poligone, kur tuo metu vyko Mokymo centro organizuojamų kursų pratybos. Svečiai stebėjo FN MAG kulkosvaidžio kulkosvaidininko ir jo padėjėjo, sprogdinimo darbų, taiklaus šaulio ir šarvuočio M113 vairuotojo kursų pratybas, turėjo galimybę praktiškai susipažinti su snaiperinių ginklų bei šarvuočių M 113 galimybėmis.

 

Šis vizitas - antroji Lenkijos ir Lietuvos kariuomenių Sausumos pajėgų Mokymo centrų dvišalio bendradarbiavimo dalis, tad buvo aktyviai diskutuojama dėl tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo plėtros. Pirmasis renginys vyko š. m. birželio mėnesį, kai Lietuvos Mokymo centro atstovai su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijos kariuomenės Sausumos pajėgų Mokymo centre, esančiame Poznanėje.

 

Mokymo centras nuolat siekia įvykdyti numatytas užduotis ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Pagrindinės Mokymo centro užduotys yra organizuoti Sausumos pajėgų karių (specialistų) rengimą pagal Sausumos pajėgų pateiktą poreikį, vykdyti mokymo programų analizę, diegti naujoves ir dalinantis patirtimi ne tik su kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais, bet ir su kitomis institucijomis.

 

Tekstas ir nuotraukos vyr. ltn. Dariaus Aukštakalnio

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media