Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės rezervą papildė 28 įgūdžius atnaujinę kariai

2013-08-23
image

Rugpjūčio 22 d. baigėsi parengtojo rezervo karių kartotinės pratybos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione, kuriose dalyvavę 28 rezervo kariai atnaujino karinius įgūdžius.

 

Pratybose kariai atnaujino individualius taktikos, apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų, ginklų valdymo, priežiūros ir šaudymo įgūdžius, taip pat vykdė kolektyvines skyriaus lygmens užduotis: susipažino su batalione naudojama ginkluote ir karine technika, įrengė lauko stovyklą. Laisvu nuo pratybų metu kariai aplankė Vytauto Didžiojo karo ir Vilniaus karinės technikos muziejus.

 

Rugpjūčio 21 d. batalione vyko svečių diena, karius aplankė šeimų nariai ir darbdaviai. Renginyje parengtojo rezervo karius ir svečius pasveikino Logistikos valdybos vadas pulkininkas Sigitas Mundris. Vadas kalbėjo apie parengtojo rezervo svarbą kariuomenei, padėkojo kariams, jų darbdaviams ir šeimų nariams už palaikymą ir supratingumą. Vytenio bataliono vadas majoras Audrius Beinoras parengtojo rezervo kariams palinkėjo sugrįžti į kartotines pratybas po penkerių metų. Vakarop batalione vyko iškilminga rikiuotė, per kurią perengtojo rezervo kariams bataliono vadas mjr. A. Beinoras įteikė padėkas, o dviem labiausiai pasižymėjusiems kariams - apdovanojimus su bataliono simbolika.

 

Toks rezervo rengimas po beveik dešimties metų pertraukos atnaujintas 2011 metais. Į kartotines rezervo karių pratybas kviečiami asmenys, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Organizuoto mobilizacinio rezervo formavimo planai numato, kad rezervo kariai žinias turėtų atnaujinti padalinyje, kuriam būtų priskirti galimos krizės atveju.

 

Mokymai vyksta dviem etapais. Pirmiausia kariai atnaujina individualius kario įgūdžius: taktikos, apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų, ginklų valdymo, priežiūros ir šaudybos, taip pat prisimena krašto apsaugos statutus, rikiuotės ir karinių ceremonijų pagrindus. Per antrąjį etapą kariai vykdo kolektyvines skyriaus lygmens užduotis - eina į taktinį žygį, susipažįsta su batalione naudojama ginkluote ir karine technika, vykdo užduotis patrulio bazėje, kasa apkasus, rengia suplanuotas atakas, gynybą, pasalas, mokosi įrenginėti apsaugines kliūtis, susipažįsta su žvalgybos pagrindais ir įveikia karinį kliūčių ruožą. Užduotys vykdomus tiek dieną, tiek ir naktį.

 

Parengtasis rezervas būtinas ne tik dėl galimų karinių grėsmių, bet ir siekiant operatyviai vykdyti taikos meto užduotis - reaguoti į galimas gamtos stichijos sukeltas ar kitokio pobūdžio nelaimes bei ekstremalias situacijas.

 

Praėjusiais metais į tokius mokymus buvo pakviesti 384 rezervistai, šiemet bus pašaukta 450, kitais metais planuojama pašaukti 500 rezervistų.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono S5 skyriaus specialistas vyr. srž. Juozas Slaboda

 

Autoriaus nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media