Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Likviduoti taršos incidentus Baltijos jūroje kartu mokėsi Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos kariniai laivai

2013-08-23
image

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje taršos incidentų likvidavimo jūroje veiksmų pratybose „Spill 2013" treniravosi Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos gelbėjimo ir taršos likvidavimo laivai bei Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis.

 

Lietuvai atstovavo Karinių jūrų pajėgų paieškos, gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas „Šakiai" ir orlaivis L-410, Lenkijos - paieškos, gelbėjimo bei taršos likvidavimo laivas ,,Kapitan Poinc", Rusijai - taršos likvidavimo ir gelbėjimo laivai „Balhan" ir „Genadij Kozuhov".

 

Pagal 2009 m. spalį pasirašytą trišalį Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susitarimą tarptautinės teršimo incidentų likvidavimo pratybos Baltijos jūroje organizuojamos kas dveji metai vis kitoje šalyje. Šalys, besiribojančios su Baltijos jūra, pagal HELCOM (Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos) konvenciją yra suskirstytos į regionus bendriems paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo darbams koordinuoti ir vykdyti. Lenkija, Lietuva ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis sudaro vieną iš šių subregionų, todėl šalys kasmet pakaitomis organizuoja trišales paieškos ir gelbėjimo bei taršos likvidavimo jūroje pratybas.

Šiemet pratybas organizavo Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

 

KJP štabo civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas

Laivūno Algirdo Raudoniaus nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media