Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 01) naujienų archyvas

Per autoįvykį prie Lekėčių k. nesunkiai nukentėjo civiliai asmenys
2015-01-23

Sausio 23 d. kelyje Šakiai-Kaunas netoli Lekėčių kaimo (Šakių r.) kario vairuojamas  sunkvežimis, kuriuo iš pratybų važiavo LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, kliudė lengvąjį automobilį.

Į įvykio vietą kariai nedelsiant iškvietė policiją ir medicininę pagalbą. Lengvojo automobilio vairuotoja ir jos bendrakeleivis buvo išvežti į gydymo įstaigą apžiūrai, šiuo metu jie paleisti namo.

null
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 24-ąsias įkūrimo metines
2015-01-17
img

Sausio 17 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 24-ąsias įkūrimo metines. Šia proga Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje vyko šventinis renginys ir iškilminga rikiuotė.

null
Autoįvykio metu lengvai nukentėjo du kariai
2015-01-16

Sausio 15 d. autoįvykio metu nuo kelio nuslydo ir apsivertė karinis visureigis, kuriuo iš pratybų važiavo keturi kariai. Į autoįvykio vietą atvažiavę medikai karius nugabeno medicininei apžiūrai. Vienam kariui nustatytas lengvas galvos sutrenkimas, karys stebimas gydymo įstaigoje. Dar vienas karys patyrė kulkšnies kaulo lūžį ir paleistas gydytis namo.

null
Juozo Lukšos mokymo centre vyko žvalgybos padalinių mokymai
2015-01-16
img

Sausio 12-16 d. Sausumos pajėgų štabo Žvalgybos skyriaus specialistai organizavo žvalgybos padalinių mokymo periodą, kurio metu savo žinias atnaujino Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių specialistai. Savo sričių ekspertai mokymo periodo dalyviams pristatė šiuo metu pasauliniam saugumui ir stabilumui grėsmę keliančių karinių darinių struktūras, taktiką, operacijų vykdymo būdus ir naudojamos ginkluotės pažeidžiamiausias vietas. Taip pat buvo ugdomi dalyvių gebėjimai taikyti skirtingus žvalgybinės informacijos rinkimo metodus, surinktą informaciją analizuoti ir paruošti sprendimams priimti būtinos žvalgybinės informacijos produktus. Be Sausumos pajėgų specialistų paskaitas skaitė bei savo sukauptomis žiniomis dalinosi ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklos atstovas.

null
Ulonai domisi savo ištakomis
2015-01-16
img

Sausio 15 d. Birutės ulonų bataliono Ulonų karininkų klubo nariai lankėsi Milašaičiuose (Plungės r.), kur susitiko su tarpukario Lietuvos karininkų Plechavičių giminaitėmis. Susitikime dalyvavo plk. Aleksandro Plechavičiaus anūkė Regina Veigel ir jo brolio Medardo dukra Vita Jauniškienė.  Ponios Regina ir Vita pasidalijo savo prisiminimais apie plk. Aleksandrą Plechavičių.

null
Karo policininkai suteikė pagalbą eismo įvykyje nukentėjusiajam asmeniui
2015-01-16
img

Sausio 16 d. po pietų Lietuvos kariuomenės Karo policijos kariai suteikė pagalbą autoįvykyje nukentėjusiam asmeniui - sužeistąjį ištraukė iš apvirtusio sunkiasvorio automobilio, suteikė medicinos pagalbą ir iškvietė specialiąsias tarnybas.

null
Lietuvos kariuomenės vadas Estijoje aptarė NATO kibernetinio ir regioninio saugumo klausimus
2015-01-15
img

Sausio 15-16 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas Estijoje susitiko su Baltijos šalių ir Suomijos kariuomenių vadais, NATO tarptautinio karinio štabo generaliniu direktoriumi aviacijos maršalu Chrisu Harperiu (Chris Harper), Planavimo ir politikos direktoriumi generolu majoru Neeme Väli ir buvusiu vyriausiojo NATO pajėgų Europoje vado pavaduotoju atsargos generolu Richardu Schireffu (Richard Schireff). Susitikimo tikslas - aptarti Baltijos regiono saugumo situaciją, NATO kibernetinio saugumo, oro policijos misijos Baltijos šalyse ir kitus aktualius klausimus.

null
Sausumos pajėgų kariai pagerbė Laisvės gynėjus
2015-01-14
img

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniai šiemet Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną, minėjo ne tik daliniuose, bet ir miestų aikštėse drauge su Alytaus, Kauno, Tauragės, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos miestų gyventojais. Taip pat dalyvaudami sausio 10 d. Vilniuje surengtame tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu", taip pagerbdami žuvusius už laisvę ir Lietuvos nepriklausomybę, įrodydami, jog atmintis yra gyva.

null
Marijampolės karinė įgula minėjo Laisvės gynėjų dieną
2015-01-14
img

Marijampolės karinės įgulos dalinių kariai pagerbdami žuvusius bei sužeistuosius dalyvavo Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtuose renginiuose.

null
Jaunuoliai galės greičiau tapti Lietuvos kariuomenės kariais
2015-01-13
img

Nuo šių metų įsigaliojo nauja, paprastesnė ir greitesnė priėmimo į Lietuvos kariuomenės profesinę karo tarnybą tvarka. Kandidatai, net ir neįgiję pradinio karinio parengimo, tačiau atitinkantys kitus reikalavimus (fizinis parengimas, sveikata, moralinės savybės) ir sutikę su jiems siūlomomis pareigomis, nuo šiol į tarnybą Lietuvos kariuomenėje bus priimami iš karto.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media