Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Priesaiką Lietuvai davę šauktiniai išleisti atostogų

2015-12-28
image

Kūčių išvakarėse, gruodžio  23 d.,  Alytuje,  Marijampolėje,  Panevėžyje,  Rukloje ir Vilniuje  kario priesaiką Lietuvai davė  maždaug 860  nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.  Jie – paskutinio  ir gausiausio į pabaigą einančio  2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą etapo kariai.

 

„Kario priesaika – tai įsipareigojimas be išlygų ginti savo šalį. Kaip tik dabar būti kariu tampa kiekvieno vidine nuostata. Žmonės žiūri į jus su pasitikėjimu ir viltimi, kad Lietuvos  kariuomenė yra ir bus stipri, pasirengusi iššūkiams ir galinti užtikrinti mūsų piliečių saugią ateitį“, – sakė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, sveikinadamas karius Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje.

 

Gedimino štabo bataliono vadas majoras Saulius Juškevičius džiaugėsi „kaip pilietis ir kaip karys, matydamas, kad tuomet, kai Lietuvai reikia, kai Lietuva pašaukia, daugybė pilietiškų jaunų žmonių ateina atlikti karinę tarnybą.

 

Priesaikos tekstą skaityti ir visų prisiekiančiųjų karių vardu garbė bučiuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kovinę vėliavą buvo suteikta jaunesniajam eiliniui Petrui Rudžioniui.

 

Visų Karaliaus Mindaugo husaro bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių vardu priesaikos žodžius tarė ir vėliavą bučiavo jaunesnysis eilinis Svajūnas Navardauskas.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione kiekvienas karys perskaitė kario priesaiką, o garbė atiduoti pagarbą bataliono kovinei vėliavai visų prisiekusiųjų vardu buvo suteikta jaunesniajam eiliniui Mindaugui Leščinskiui, kuris jau spėjo pasižymėti kaip iniciatyvus ir pareigingas karys.

 

Po priesaikos karių artimieji galėjos susipažinti su karių tarnybos ir gyvenimo sąlygomis, apžiūrėti ginkluotę, ekipuotę.

 

Prisiekę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai gavo septynių dienų atostogas ir   išleisti šventėms į namus, kur Šv. Kalėdas  ir Naujuosius metus galės sutikti su artimaisiais, draugais. Šventėms į namus bus išleisti ir kiti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie tarnybą  buvo pradėję anksčiau.

 

Daugiau informacijos: http://bit.ly/1mAaTIC

 

Nuotraukos KAM archyvo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media