Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karaliaus Mindaugo husarų batalionui vadovauja mjr. R. Putnikas

2016-07-27
image

Nuo liepos 27 d. Pajuostyje ( Panevėžio r.) dislokuotam mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo husarų batalionui vadovauja majoras Rolandas Putnikas. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono plk. Jono Variakojo aikštėje surengtos iškilmingos bataliono vado pasikeitimo ceremonijos metu dalinio vėliavą jis perėmė iš trejus metus husarams vadovavusio pulkininko leitenanto Gintaro Vidzicko. Jis paskirtas į Lietuvos Respublikos nuolatinių atstovybių prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir Europos Sąjungos karinio atstovo pavaduotojo operacijoms ir logistikai pareigas ir išvyksta į naująją tarnybos vietą Briuselyje, Belgijoje.


Su naujosiomis pareigomis mjr. R. Putniką pasveikino ir sėkmingos tarnybos palinkėjo iškilmingoje ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius, brigadai priskirtų batalionų vadovybė. Pasveikinti naujosios bataliono vadovybės atvyko ir Panevėžio miesto meras, statutinių organizacijų vadovai, kiti svečiai.


Naujasis Husarų bataliono vadas mjr. R. Putnikas Lietuvos kariuomenėje tarnauja nuo 1995 metų. Iki paskyrimo į šias pareigas, mjr. R. Putnikas mokėsi Vadų ir šabo karininkų koledže Jungtinėse Amerikos Valstijose. Karininkas tarnybos Lietuvos kariuomenėje metu taip pat yra ėjęs krašto apsaugos ministro adjutanto pareigas, įvairias vadovaujančias pareigas LKD Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione, keletą kartų buvo išvykęs į NATO tarptautinę operaciją Afganistane. Karininkas yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, įvairius kursus Lietuvoje ir užsienyje. Už puikią tarnybą mjr. R. Putnikas yra daug kartų skatintas medaliais ir padėkomis.


Karaliaus Mindaugo husarų batalionas yra Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vienetas. Kartu su kitais brigados vienetais Husarų bataliono kariai nuolat dalyvauja įvairaus lygio taktiniuose mokymuose ir pratybose Lietuvoje ir už jos ribų, vykdo užduotis skirtingose tarptautinėse operacijose, rengiasi šalies gynybai bei taikos meto užduotims Lietuvoje. Husarų bataliono kariai, rotacijos principu su kitais brigados vienetais budi NATO greitojo reagavimo pajėgose ir Europos Sąjungos kovinėse grupėse.

 

Pastaba žiniasklaidai: Kontaktinis asmuo: Karaliaus Mindaugo husarų bataliono viešųjų ryšių skyriaus specialistė Silvija Barzdienė, tel. 8 65 784 170.


Nuotraukų autorė: Silvija Barzdienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media