Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Per 700 Lietuvos karių dalyvaus pratybose „Inžinierių griausmas 2016” Rukloje

2016-07-25
image

Liepos 25-31 d. Gaižiūnų poligone (Rukla) vyks didžiausiose šių metų Lietuvos karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2016", kuriose treniruosis per 700 karių iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir kitų Sausumos pajėgų vienetų.

 

Pratybose karo inžinieriai atliks specializuotas užduotis kartu su kariuomenės pėstininkais, taip siekiant integruotis į manevrinius padalinius. Pratybų organizatoriai ir instruktoriai šiuose mokymuose vertins nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) atliekančių karių pasirengimą, taip pat rengs Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) šaulius-inžinierius.

 

Pratybose kariai užduotis atliks suskirstyti į grupes ir vienu metu veiks šešiose skirtingose mokymosi vietose poligone. Pirmoje vietoje pėstininkai kartu su koviniais inžinieriais įrengs perėjas per minų laukus ir atliks minų lauko įveikimo veiksmus, antroje pozicijoje - įrengs apsaugines kliūtis ir taktinius minų laukus, trečioje - pastatą gynybai, o ketvirtoje kelsis per vandens kliūtis. Penktoje pozicijoje kariai turės galimybę sprogdinti konstrukcijas, o šeštoje atliks veiksmus ABC (apsauga nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo) švarinimo punkte.

 

Pratybos „Inžinierių griausmas" rengiamos jau trečiąjį kartą nuo 2013 metų.

 

Informacija žiniasklaidai:

 

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys apsilankyti ir stebėti pratybas, kviečiami iš anksto susisiekti ir suderinti lankymosi detales su Inžinerijos bataliono atstovu kpt. Irmantu Genevičiumi, mob.: +370 61039674, el. paštu: [email protected]

 

 

Nuotraukų autoriai: I. Budzeikaitė, kpt. G. Strumilas ir št. srž. D. Kalikauskas

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media