Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vaidoto batalionas į atsargą išleido 459 šauktinius karius, bataliono vadu paskirtas plk. ltn. Eugenijus Lastauskas

2016-07-23
image

Liepos 22 d. Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas į atsargą išleido 459 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Tą pačią dieną vykusios Vaidoto bataliono vado pasikeitimo ceremonijos metu vadovavimą batalionui perėmė pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas, kuris pakeitė nuo 2014 m. vado pareigas vykdžiusį plk. ltn. Vytautą Baltrūną.

 

Iškilmingos rikiuotės metu 459 šauktiniai kariai, kurie baigė devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą Vaidoto batalione, dalyvavo paskutinėje bendroje bataliono rikiuotėje. Sausumos pajėgų ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybė padėkojo kariams už gerai atliktas pareigas ir įteikė kariams tarnybos baigimo pažymėjimus.

 

Geriausiam Vaidoto bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariui jaunesniajam eiliniui Gyčiui Galiniui buvo įteikta bataliono žygio vėliava, su kuria bataliono padaliniai dalyvavo žygiuose ir sportiniuose turnyruose.

 

Visi tarnybą atlikę kariai įrašyti į atsargą, iš jų Lietuvos kariuomenėje toliau tęsti tarnybą planuoja per 120 Vaidoto bataliono karių.

 

Vaidoto bataliono vado pasikeitimo ceremonijos metu plk. ltn. V. Baltrūnas, batalionui vadovavęs nuo 2014 m., perdavė dalinio kovinę vėliavą ir vado pareigas plk. ltn. E. Lastauskui. Naujasis bataliono vadas iki šio paskyrimo ėjo Sausumos pajėgų štabo viršininko pavaduotojo pareigas, prieš tai - Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo viršininko pareigas. Lietuvos kariuomenėje plk. ltn. E. Lastauskas tarnybą pradėjo 1995 m., pirmoji tarnybos vieta buvo Kunigaikščio Vaidoto batalione, tuomet dislokuoto Šiauliuose. Plk. ltn. E. Lastauskas už puikią tarnybą yra daug kartų skatintas, baigęs įvairių kursų Lietuvoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Vokietijoje.

 

Plk. ltn. V. Baltrūnas perkeliamas į Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą, kur vykdys Karinio rengimo valdybos Karinio rengimo ir karinės parengties vertinimo skyriaus viršininko pareigas.

 

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau, kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

 

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę. 2016 metais, kaip ir pernai, tarnybą atliks 3 tūkst. karo prievolininkų. Nuo 2017 m. į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kasmet bus šaukiama nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkst. karių.

 

 

Nuotraukos - vyr. srž. Vilmos Lisauskaitės ir vyr. eil. Pauliaus Čilinsko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media