Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baigę bendras pratybas, išvyko Belgijos rotacinių pajėgų kariai

2016-10-28
image

Belgijos rotacinių pajėgų kariai baigė Lietuvoje beveik visą spalį trukusias bendras pratybas su Lietuvos ir sąjungininkų kariais. Ketvirtadienį belgų kariai su visa pratyboms atsigabenta karine technika išvyko iš Lietuvos ir tuo užbaigė mėnesį trukusį karinių pratybų Lietuvoje periodą. Dieną anksčiau Belgijos karinės technikos kolona iš Panevėžio buvo perdislokuota į Klaipėdos jūrų uostą, kariai - į Palangos oro uostą.

 

Nuo spalio pradžios maždaug 350 karių iš Belgijos kariuomenės 1/3 kavalerijos bataliono su priskirtais vienetais iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir kitų vienetų kariais bei JAV rotacinių pajėgų kariais didelėje Lietuvos dalyje treniravosi vykdyti įvairaus pobūdžio karines operacijas.

 

Skirtingai nuo kitų šalių rotacinių pajėgų Lietuvoje, belgai visą rotacijos laikotarpį treniravosi tik pratybose „Baltic Piranha 2016" („Baltijos piranija 2016"). Jos vyko Klaipėdoje, vėliau - kariniuose poligonuose Kairiuose, Gaižiūnuose ir Pabradėje, įvairiose aplinkinėse civilinėse teritorijose.

 

Iš Lietuvos išvykus Belgijos rotacinėms pajėgoms šiuo metu Lietuvos teritorijoje treniruojasi Portugalijos kariuomenės lengvosios artilerijos baterija - apie 120 karių ir JAV 173-iosios oro desanto brigados 2-503 „Able" kuopa su štabo ir logistiniu elementu - apie 280 karių.

 

Portugalijos karių rotacija Lietuvoje vyks pirmąją lapkričio savaitę. Juos lapkričio pradžioje pakeis mechanizuotoji pėstininkų kuopa - apie 150 karių iš Lenkijos. Taip pat NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse šiuo metu vykdo Šiauliuose dislokuotų maždaug 100 Prancūzijos karinių oro pajėgų karių.

 

Kontaktinis asmuo - Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis, tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 640 45380, el. paštas [email protected]

 

Lietuvos kariuomenės nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media