Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai intensyviai ruošiasi ledo sprogdinimui

2017-01-25
image

Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos kariuomenei savo pajėgumais rengiantis teikti paramą kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu potvynio užlietuose rajonuose, JVIB Sprogmenų neutralizavimo specialistams buvo organizuojamos įgūdžių atnaujinimo pratybos. Šiais metais įvairias ledo sprogdinimo užduotis Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai vykdė sausio 24‒25 d. Gaižiūnų poligone. Pratybų metu parinktose ledo vietose buvo gręžiamos išgrąžos, į jas nardinami ir vėliau susprogdinami parengti sprogstamieji užtaisai. Naujai į kuopą paskirtiems kariams tai buvo pirmosios pratybos, kuriose visa veikla vyko ant ledo.

 

JVIB kariai-išminuotojai kol kas vieninteliai Lietuvoje užsiima ledo sangrūdų sprogdinimo praktika ir šioje srityje yra sukaupę nemažai patirties. Mūsų kariai visada yra pasirengę suteikti pagalbą, tačiau sprendimus dėl veiksmų ledonešio metu priima už tai atsakingos institucijos, tarp jų ir aplinkosaugininkai.

Paskutinį kartą Lietuvos upių ledo sangrūdų sprogdinimas vyko 2010 m. kovo mėn. Vienu metu sprogdinimo darbai buvo atliekami net keliuose šalies rajonuose: Šilutės, Jonavos ir Panevėžio. Šiandien Taikos meto užduočių pajėgos yra pasirengusios teikti paramą potvynio rajonuose kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, kuris ir yra atsakingas už ekstremalių situacijų padarinių šalinimą Lietuvos Respublikoje.

 

„Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!"


Kontaktinis asmuo kpt. Irmantas Genevičius. mob.: +370 65770382


Nuotraukų autorius: št. srž. Dainius Kalikauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media