Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja: lipti ant Kuršių marių ledo - pavojinga

2017-01-27
image

Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja gyventojus, kad ilgainiui vyraujant teigiamai oro temperatūrai Kuršių marių ledas yra nestabilus, jame yra properšų, o dėl poledinės vandens tėkmės jis gali būti paplautas ir suplonėjęs. Padidėjus vėjui, ledas gali pradėti skilti, o tarp ledo lyčių gali atsirasti naujų properšų, dėl kurių ant ledo esantys asmenys gali nebeturėti galimybių pasiekti kranto.

 

Siekiant išvengti galimų nelaimių, prašoma nelipti ant nestabilaus Kuršių marių ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius.

 

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras kartu su kitomis tarnybomis nuolat budi, ir yra pasiruošę suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Tačiau gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga. Todėl gyventojai raginami būti atsakingais už savo gyvybes ir saugotis patiems nelipant ant nestabilaus ledo.

 

Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, svarbiausia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį.

 

Karinių jūrų pajėgų civilių ir karių bendradarbiavimo karininkas kpt.ltn. Antanas Brencius, mob. 8698 181 96

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media