Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kunigaikščio Vaidoto batalione imamasi prevencinių priemonių

2017-01-30
image

Nuo pat ryto imamasi prevencinių priemonių Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kunigaikščio Vaidoto batalione, kuriame tarnavo sausio 29 d. nuo meningokokinės infekcijos miręs nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys: su jaunesniuoju eiliniu gyvenusiems, artimiau bendravusiems kariams suleista prevencinės medicininių preparatų dozė, vykdoma papildoma karių sveikatos apžiūra. Taip pat dezinfekuojamos, valomos, vėdinamos kareivinės.

 

„Ši sukrečianti žinia buvo visiems labai netikėta, kadangi savaitgaliui iš bataliono karį išleidome puikiai besijaučiantį, kaip visuomet gerai nusiteikusį. Sunku patikėti, kokia žaibiška ir mirtinai pavojinga gali būti šį infekcija. Reiškiame nuoširdžią užuojautą kario artimiesiems ir draugams, “ – sakė Vaidoto bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas.

 

Savaitgalį karius pasiekusi skaudi žinia dėl kario mirties, galimai nuo žaibiškos meningokokinės infekcijos, sukrėtė visus, ir Krašto apsaugos vadovybė, ir mirusio kario bendražygius bei tiesioginius vadus.

 

Šiuo metu aiškinamasi ligos aplinkybės, kur ir kada galėjo užsikrėsti karys.

 

Sausio 29 dieną Vilniaus infekcinėje ligoninėje, kaip įtariama, nuo  ūminio meningokoko infekcijos mirė Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys, jaunesnysis eilinis A. M. (g. 1997 m.). Karys savaitgaliui buvo išleistas į namus, pasijutęs blogai paguldytas į ligoninę.

 

Jaunesnysis eilinis A. M. Vaidoto batalione tarnavo nuo 2016 m. spalio mėnesio.

 

Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 640 45380, el. paštas: [email protected]
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media