Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Suomija ir Švedija svarstys galimybes treniruotis kartu su į Lietuvą atvykstančiomis priešakinėmis NATO pajėgomis

2017-01-27
image

Sausio 26 dieną Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Helsinkyje (Suomijoje) dalyvavo kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime. Jame Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadai ir atstovai aptarė aktualius regiono saugumo klausimus, bendrus karinio bendradarbiavimo projektus, dalyvavimą NATO ir ES karinėse operacijose ir pasirengimą gynybai.

 

Susitikime buvo aptariami praėjusių bei šių metų Baltijos ir Šiaurės šalių praktinio karinio bendradarbiavimo NORDEFCO (angl. Nordic Defence Cooporetion) formate planai, diskutuota apie saugumo situaciją ir grėsmes regione, pasirengimą Baltijos šalyse priimti priešakines NATO pajėgas ir apie Šiaurės šalių pasirengimą Arkties regiono gynybai.

 

„Mums gera žinia yra ta, kad, siekiant prisidėti prie saugumo stiprinimo Baltijos jūros regione, Suomija ir Švedija svarstys galimybes treniruotis kartu su pas mus atvykstančiomis priešakinėmis NATO pajėgomis“, - po susitikimo sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

 

Baltijos ir Šiaurės šalių kariuomenių vadų susitikimai  vyksta kartą per metus vis kitoje šio formato šalyje. Pernai sausį susitikimas vyko Estijoje.

 

***

Konstruktyvus bendradarbiavimas gynybos srityje Šiaurės Europos ir Baltijos šalių formate vyksta nuo Paramos Baltijos šalių saugumui forumo įkūrimo 1997-aisiais. Atkūrus Lietuvos kariuomenę, Skandinavijos šalys ne kartą teikė pagalbą Lietuvai modernizuojant ginkluotę ir rengiant karius. Nemažai Lietuvos karių Skandinavijos valstybėse baigė įvairių sričių ilgalaikius kvalifikacijos kėlimo kursus. Nuo 2006 m. „Geležinio Vilko“ brigada priskirta Danijos divizijai ir dalyvauja bendrose divizijos lygmens pratybose.

Šiaurės Europos šalys remia įvairius trišalius Baltijos valstybių karinio bendradarbiavimo projektus. Norvegijos ir Danijos kariai ne kartą dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, Lietuvos kariai nuo 2010 m. drauge su Šiaurės Europos ir Baltijos šalių kariais budi ES kovinėse grupėse. 2015 m. jie budėjo Švedijos vadovaujamoje ES Šiaurės šalių kovinėje grupėje, praėjusių metų antrą pusmetį – Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje, kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

 

Nuotraukų aut. mjr. Toni Horila (Suomijos kariuomenė)

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media