Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ulonai pratybose „Alytaus gynyba“

2017-01-25
image

Sausio 24 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai dalyvavo taktiniuose mokymuose „Alytaus gynyba". Beveik 160 karių su daugiau kaip 40 vnt. įvairios karinės ratinės ir vikšrinės technikos treniravosi Alytaus mieste ir jo apylinkėse. Mokymų tikslas - treniruoti Ulonų bataliono vadų gebėjimą planuoti ir valdyti gynybines operacijas mieste. Visos pratybų situacijos kariams buvo rengiamos urbanizuotoje, tankiai užstatytoje ir apgyvendintoje civilinėje erdvėje.

 

Pratybas stebėjo bei jų dalyvius vertino bataliono štabo Kovinio rengimo skyriaus viršininkas laikinai vykdantis ir bataliono vado funkcijas, majoras Gediminas Ališauskas, apibendrindamas pratybas, labiausiai įvertino, kad Alytaus mieste treniravosi ne tik padalinių vadai: „Mūsų miestas mūsų kariams tapo dar labiau suprantamas, pratybų kontekste puikią galimybę įsivertinti ir patobulinti savo įgūdžius turėjo ir struktūriniai bataliono padaliniai - štabo kuopa vykdė pagrindinės vadavietės įrengimą, minosvaidžių būrio kariai vertino ir užiminėjo ugnies pozicijas, prieštankinio būrio operatoriai veikė iš pozicijų pastatuose ar ant jų stogų". Pirminis pratybų vertinimas - teigiamas, tačiau taip pat turime ir išmoktų pamokų, identifikuotos problemos, kurių sprendimui pritrūko efektyvumo. Išanalizavus šių pratybų situacijas mes dar efektyviau ir kokybiškiau veiksime mūšio mieste sąlygomis".

 

Tai buvo pirmoji ir įvadinė pratybų ciklo „Alytaus gynyba" dalis. Vasario mėn. Alytaus mieste vyks Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų 2-osios bataliono kovinės grupės taktiniai mokymai prie kurių jau pakviesti prisijungti ir vietinės savivaldos, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos institucijos, gydymo įstaigos.
Informacija ir nuotraukos
Birutės ulonų bataliono štabo S5 skyriaus CKB specialistas št. srž. R. Albaitis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media