Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Atidarytos naujos Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabo patalpos

2017-02-28
image

Vasario 27 d. Kaune vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 26-ųjų įkūrimo metinių minėjimo ir štabo naujų patalpų atidarymo šventė. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, KASP vadas pulkininkas Arturas Jasinskas, Valstybinės įmonės Turto banko generalinis direktorius Vaidotas Aleksius, Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas, KASP rinktinių ir Kauno įgulos karinių vienetų vadai, statybos darbus vykdžiusių įmonių atstovai, rinktinės profesinės karo tarnybos kariai, kariai savanoriai ir svečiai.


Kauno savanorių veikla prasidėjo 1990 metų kovo 11-ąją dieną, paskelbus Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo aktą. Tada daugybė Lietuvos žmonių pakilo į kovą dėl nepriklausomybės atkūrimo. 1990 m. kovo 22 d. Kauno savanoriai gavo pirmąją kovinę užduotį - ginti svarbius objektus. Kauno savanorių būriai išvyko į Vilnių vykdyti Aukščiausiosios Tarybos ir kitų svarbių valstybinių objektų apsaugos. 1990 metais iš Kauno savanorių buvo pradėtos formuoti kuopos. 1991 m. vasario 27 d. išleistas pirmasis tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (dabar - KASP) Kauno rinktinės vado įsakymas ir KAD (KAD - Krašto apsaugos departamentas) generalinis direktorius 1991 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. 17 pirmą kartą paminėjo Kauno SKAT rinktinę. Ši data oficialiai ir laikoma rinktinės diena.


26-ųjų įkūrimo metinių minėjimas išskirtinis - rinktinės štabas persikelia į moderniai įrengtą iš nebūties prikeltą istorinį Panemunės kareivinių ir tarpukario Lietuvos Karo mokyklos komplekso pastatą. Šis kareivinių ir Karo mokyklos kompleksas Panemunėje iškilo dar XIX amžiaus pabaigoje. Po Pirmojo pasaulinio karo čia buvo dislokuota Lietuvos kariuomenė, perkelta ir Karo mokykla, kurioje išugdyti iškiliausi Lietuvos karininkai. Buvęs raštinės pastatas, kuris vėliau buvo pritaikytas gydymui, apleistas ir nenaudojamas stovėjo nuo pat 1993-jų. Kaip ir visas Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos pastatų kompleksas jis yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas. Atnaujinant pastatą atlikti polichrominiai tyrimai, atrasti ir restauruoti autentiško sieninio dekoro elementai. Taip pat įrengta pastogė, bendras pastato plotas padidėjo nuo 700 iki 1000 kv. m. Iš viso į atnaujinimo darbus investuota apie milijonas eurų.

 

Kontaktinis asmuo - kapitonas Rimvydas Švedas, tel. +370 37 307825, el. p. [email protected]


Nuotraukų autorius - vyr. srž. Ramūnas Kemežys

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media