Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione, Alytuje, vyko Pratybos „Ulono kirtis“

2017-02-24
image

Vasario 23-24 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione ir Alytaus mieste vyko Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų 2-osios bataliono kovinės grupės taktinės pratybos be padalinių „Ulono kirtis". Jose dalyvavo šiai grupei priskirtų padalinių kariai iš įvairių kariuomenės dalinių, Alytaus miesto savivaldos, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos institucijų, taip pat Šaulių sąjungos atstovai.

 

Mokymų tikslas - treniruoti 2-osios bataliono kovinės grupės padalinių valdymo grupes planuoti ir vykdyti operacijas Alytyje likviduojant nekonvencines grėsmes. Pratybos buvo ypatingos tuo, kad kariai dieną naktį lavino įgūdžius išskirtinai civilinėje erdvėje, išnaudodami funkcionuojančias ir kasdiene veikla alsuojančias švietimo, kultūros, teisėsaugos įstaigas.

 

Pagal pratybų legendą įvairiuose miesto objektuose įsitvirtinusios ginkluotos grupuotės, organizuodamos ginkluotus išpuolius, teroristinius, sabotažo aktus, lydimus intensyvios propagandinės kampanijos, siekė sumenkinti gyventojų pasitikėjimą vietine savivalda, valstybinėmis institucijomis ir perimti teritorijos kontrolę.

 

Siekdami neutralizuoti kilusias grėsmes, jungtinės minėtųjų institucijų ir karių pajėgos, susidedančios iš beveik 200 asmenų ir apie 50 vnt. technikos, ėmėsi ryžtingų, profesionalių veiksmų. Pajėgos, efektyviai išnaudodamos vietinę infrastruktūrą, vykdė apieškos, sulaikymo, apsaugos operacijas, likvidavo svarbiuose objektuose kilusias chemines, biologines grėsmes, skleidė ir perdislokavo vadavietes, tobulino sužeistųjų evakavimo į gydymo įstaigas procedūras, gerino tarpusavio bendradarbiavimą. Kad būtų užtikrintas sėkmingas operacijų valdymas ir veiksmų eiga, bataliono vadavietėje vyko reguliarūs visų šalių esamos situacijos aptarimai, koordinuojami, sinchronizuojami būsimi veiksmai. Baigiamuoju pratybų akcentu tapo plataus masto blokavimo ir apieškos operacija, įvykdyta vienoje iš mokslo įstaigų. Sulig paskutinio ir stipriausio neramumų židinio likvidavimu situacija mieste pradėjo normalizuotis ir miestelėnų gyvenimas grįžo į įprastas vėžes.

 

2-oji bataliono kovinės grupė yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų dalis. Pajėgos, turinčios pakankamai kovinės galios užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu, skirtos tinkamai reaguoti į naujo tipo - nekonvencinio karo - grėsmes, buvo sukurtos atsižvelgiant į besikeičiančią saugumo situaciją regione. Padaliniai budėjimą jose pradėjo jau nuo 2014 m. lapkričio 1 d.


Greitojo reagavimo pajėgas sudaro dvi bataliono kovinės grupės, Karinių oro pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų ir logistinės paramos elementai.

 

Bataliono kovinės grupės - tai kovinėms užduotims suformuoti bataliono dydžio kariniai vienetai, savo sudėtyje turintys manevrinius vienetus ir žvalgybos, ugnies paramos, kovinio aprūpinimo, oro gynybos, inžinerinius ir kitus pajėgumus. Kiekvieną jų sudaro apie 800 karių. 1-oios bataliono kovinės grupės pagrindą sudaro Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, 2-oios - Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.

 

Greitojo reagavimo pajėgų dislokacijos vieta priklauso nuo grėsmės lygio. Esant žemiausiam grėsmės lygiui, šioms pajėgoms priklausantys kariai budi tiek savo, tiek ir ne savo tarnybos vietose, tačiau turi būti pasirengę nurodytais terminais prisistatyti į tarnybos vietą. Gavus signalą, pajėgos yra pasirengusios veikti nuo 2 valandų iki paros.

 

Aktyvavimo laikotarpiu pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui. Jų parengimu rūpinasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabas.

 

Asmuo ryšiams - Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono Taktinės psichologinių operacijų grupės vadas kpt. Liutauras Mickevičius, mob. 8 686 80335.

 

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono S5 skyriaus nuotraukos.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media