Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Knygų mugės lankytojai susipažįsta su naujausiais Lietuvos karo akademijos leidiniais

2017-02-25
image

Vilniaus tarptautinėje 18-oje knygų mugėje Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pristato naujausius savo leidinius. Lankytojai gali įsigyti Akedamijos išleistų knygų ir pabendrauti su jų autoriais, kariūnai ir karininkai supažindina su studijomis ir atrankos į Karo akademiją tvarka.

 

„Lietuvos karo akademija, kaip aukštoji universitetinė mokykla, vykdydama šviečiamąją veiklą, kasmet išleidžia mokomąją literatūrą, periodinius, mokslinius ir mokslo populiarinimo leidinius. Džiaugiamės, kad mūsų dėstytojų ir karinių instruktorių rengiamais vadovėliais ir mokymo priemonėmis naudojasi ne tik kariūnai ir klausytojai, bet ir kitų aukštųjų mokyklų auklėtiniai," - sako Akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis ir kviečia atvykti į knygų mugę, kurioje Karo akademija kasmet dalyvauja ir visuomenei pristato naujausius leidinius, parengtus tiek karinėmis, tiek kitomis temomis.

 

Vilniaus knygų mugėje šiais metais LKA pristatomi nauji leidiniai:

•·      Dr. Deivido Šlekio „Mąslaus Vyčio beieškant. Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)";

•·      Evgen Dykyi „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims".

 

Pirmąją mugės dieną, vasario 23-ią, su skaitytojais bendravo ir mokslinę monografiją „Mąslaus Vyčio beieškant: Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)" pristatė autorius Akademijos docentas ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius dr. Deividas Šlekys ir Akademijos Strateginių tyrimo centro vyr. mokslo darbuotojas prof. dr. Gediminas Vitkus.

 

Knygoje dr. D. Šlekys apžvelgia, kaip karas buvo suprantamas ir kokia diskusija šia tema vyko Lietuvoje per pastaruosius 25 nepriklausomybės metus. Autorius siekia skaitytojus ir šių dienų visuomenę paskatinti aktyviau diskutuoti karinėmis temomis.

 

Vasario 26 d. mugėje bus pristatyta Akademijos išleista Ukrainos savanorio Evgen Dykyi knyga „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims", kurioje autorius apibendrina vis dar tebesitęsiančios Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainos valstybę ir pasipriešinimo šiai agresijai patirtį. E. Dykyi leidinyje išskiria šio karo tendencijas ir pasidalija savo žiniomis bei ilgamete Ukrainos savanorio patirtimi.

 

Knygos pristatyme mugėje dalyvaus Akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. Valerijus Šerelis ir Karo istorijos centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Manvydas Vitkūnas. Jie mugės lankytojams pristatys Evgen Dykyi knygą ir aptars hibridinio karo formas, jų reikšmę šiuolaikinėje karyboje.

 

Lietuvos karo akademijos visų išleistų knygų elektronines versijas skaitytojai gali rasti ir išsamiau susipažinti Akademijos interneto svetainės rubrikoje "Leidiniai".

 

Vilniaus knygų mugė, šiais metais vyksianti vasario 23-26 d., yra didžiausia ir pagrindinė knygų mugė Baltijos šalyse, rengiama nuo 2000 m., lankytojams kasmet pasiūlanti plačią programą. Per keturias dienas knygų mugėje bus pristatoma apie 400 įvairaus žanro renginių.

 

Tai vienas reikšmingiausių kultūros įvykių Lietuvoje, kuriame kasmet dalyvauja Lietuvos karo akademija.

 

kariūnų nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media