Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos ir Italijos kariuomenių vadai Romoje aptarė karinį bendradarbiavimą

2017-02-24
image

Vasario 22-24 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas su oficialiu vizitu lankėsi Italijoje, kur su Italijos Generalinio gynybos štabo viršininku (kariuomenės vado atitikmuo) generolu Claudio Graziano ir kitais kariuomenės atstovais aptarė aktualius dvišalio ir daugiašalio - NATO ir ES - bendradarbiavimo klausimus.

 

Vakar Italijos kariuomenės Generaliniame štabe Romoje įvyko oficiali Lietuvos kariuomenės vado sutikimo ceremonija, dvišalis kariuomenių vadų susitikimas ir Lietuvos kariuomenės vado delegacijos vizitas Italijos kariuomenės Jungtiniame operaciniame štabe.

 

Susitikime su gen. C. Graziano Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas aptarė saugumo situaciją mūsų ir Viduržemio jūros regionuose, priešakinį NATO pajėgų buvimą Baltijos šalyse, tarptautines operacijas, kuriose drauge dalyvauja Lietuvos ir Italijos kariai - NATO operaciją „Tvirta parama" Afganistane ir ES jūrų pajėgų komponento Viduržemio jūroje (EUNAVFOR MED) operaciją „Sophia".

 

„Lietuvos ir Italijos kariuomenės turi nemažai sąlyčio taškų. Mūsų kariai drauge dalyvauja pratybose, tarptautinėse operacijose, kursuose ir tokiu būdu semiasi vieni iš kitų profesinės patirties, plečia savo akiratį. Turime visa tai tęsti ir išnaudoti kuo daugiau galimybių", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

 

Kariuomenių vadai taip pat apsikeitė pozicijomis dėl glaudesnio NATO ir ES bendradarbiavimo perspektyvų įgyvendinant praėjusių metų liepos 8 d. Varšuvoje priimtą bendrą NATO ir ES deklaraciją, aptarė tolesnį bendradarbiavimą pagal Transatlantinę pajėgumų stiprinimo ir rengimo (angl. Transatlantic Capability Enhancement and Training, TACET) iniciatyvą. Ši iniciatyva Lietuvos karinių oro ir jūrų pajėgų kariams suteikia galimybę kelti kvalifikaciją įvairiuose karinių specialistų kursuose Italijoje.

 

Susitikimo metu gen. C. Graziano už asmeninį indėlį ir atsidavimą stiprinant Lietuvos ir Italijos dvišalį karinį bendradarbiavimą gen. ltn. J. V. Žukui įteikė Italijos Generalinio gynybos štabo pagyrimo medalį.

 

„Esu dėkingas Italijos kariuomenės vadui ir Italijos kariams už ilgametį geranorišką bendradarbiavimą, profesionalumą ir parodytą pagarbą bei svetingumą šio vizito metu", - priimdamas apdovanojimą sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

 

Lankantis Italijos kariuomenės Jungtiniame operaciniame štabe jo viršininkas vice admirolas Giuseppe Cavo Dragone ir kiti atstovai Lietuvos kariuomenės vadą supažindino su štabo veikla, Italijos kariuomenės indėliu į tarptautines operacijas, pasirengimu 2018 m. vadovauti NATO ypač greito reagavimo pajėgoms (angl. Very High Readiness Joint Task Forces, VJTF), pagalbos šalies policijai ekstremalių situacijų atvejais teikimu.

 

Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Italijos kariuomenių vyksta įvairiomis formomis ir apimtimis jau daugiau nei septyniolika metų.

 

Nuotr. šaltinis: www.difesa.it

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas
Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media