Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nyderlandų karių kovinė technika, skirta NATO priešakinių batalionui - jau Lietuvoje

2017-03-21
image

Kovo 21 d. į Klaipėdos jūrų uostą atplukdyta Nyderlandų kariuomenės kovinė technika, kuria naudosis Rukloje dislokuojamos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai.

 

Tarp atgabentos technikos - apie 40 įvairios karinės technikos:  pėstininkų kovos mašinos CV 90, žvalgybos transporto priemonės „Fennek", įvairios paskirties transporto priemonės „Boxer", šarvuotos remonto evakavimo mašinos, kt. technika.

 

Į Klaipėdą atvykusius karius pasitiko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadas pulkininkas leitenantas Chritoph Huber. Jis pasidžiaugė puikiu kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų karių bendradarbiavimu, pabrėždamas tai, kad atvykstančius karius Lietuva priima ypač šiltai. Taip pat  atvykusius karius pasitiko ir Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje p. Bert van der Lingen bei Lietuvos kariuomenės atstovai.

 

Iš Klaipėdos į Ruklą olandų karių techniką, kur dislokuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, pergabens Belgijos logistinė kuopa, kuri užtikrina NATO kovinės grupės logistinį aprūpinimą.

Kovo 23 dieną į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskris ir pagrindinė Nyderlandų karių grupė - per 100 karių.

 

Lietuvoje dislokuojamų Nyderlandų pajėgų pagrindą sudaro Havelte dislokuoto Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų 3-iosios mechanizuotosios pėstininkų brigados 44-ojo Nyderlandų mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Šio bataliono kariai Lietuvoje bus dislokuoti iki liepos,  vėliau juos keis   13-osios brigados kariai . Iš viso Lietuvoje tarnaus daugiau kaip 200 olandų karių.

 

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje jau dislokuota per 400 Vokietijos, 100 Belgijos karių, anksčiau atvykusių Nyderlandų karių dalis. Į Ruklą kovinei grupei jau atgabenta daugiau kaip 250 transporto priemonių. Vokietijos pajėgų dislokavimas jau  beveik baigtas. Norvegijos kariai į Lietuvą atvyks gegužę.

2017-2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai - iš viso apie 1, 2 tūkst. karių. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

Lietuvoje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa ir trys keturios kovinės kuopos. Be to, bus suformuoti įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pavyzdžiui, iškilus grėsmei, vykstant pratyboms ir pan., galės būti pastiprinta. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas.

NATO bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra pavaldi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas". Batalionui bus vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus rotuojama kas pusę metų.

Lietuva ypač vertina Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.

NATO priešakinių pajėgų buvimas Lietuvoje - tai aiškus Aljanso solidarumo ir pasiryžimo ginti NATO teritoriją nuo bet kokio potencialaus agresoriaus demonstravimas.

NATO viršūnių sprendimu reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos karinius veiksmus tokios kovinės grupės taip pat dislokuojamos Estijoje ir Latvijoje bei Lenkijoje. Joms vadovaus Jungtinė Karalystė, Kanada ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Visos keturios kovinės grupės bus pilnai dislokuotos iki 2017 metų birželio.

 

Nuotraukų autorius  - Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media