Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų padalinių štabai treniruojasi veikti trijų brigadų sudėtyje

2017-02-24
image

„Įsiklausyti į kitų šalių karinių konfliktų patirtį, prisiminti krauju parašytas istorijos pamokas ir treniruotis taip, kaip gintume šalį jau rytoj būtina, siekiant užtikrinti sėkmingą pasirengimą teritorinei gynybai", - prasidedant pratyboms pabrėžė Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

 

Vasario 20-24 dienomis Generolo Adolfo Ramanausko-Vanago kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyksta Sausumos pajėgų valstybės ginkluotos gynybos mokymo ir planavimo pratybos „Griaustinio griausmas", kuriose pajėgų štabo, brigadų „Geležinis Vilkas", „Žemaitija" ir Mokymo pajėgų pagrindu suformuoti štabai turi unikalią galimybę perimti patirtį iš Ukrainos ir JAV atstovų, Lietuvos istorikų ir kitų ekspertų, sukaupusių patirtį užsienyje ar tarptautinėse operacijose. Įgytas žinias ir patirtį treniruojantis operacijų planavimo prie žemėlapių metu, taip pat identifikuotas pamokas pritaikyti tobulinant nacionalinius gynybos planus.

 

Su pratybų dalyviais patirtimi dalijosi specialiai į šias pratybas atvykę Ukrainos karinių pajėgų atstovai, dalyvaujantys koflikto zonoje šalies rytuose. Taip pat į mokymus atvykę gausią patirtį įvairiose šalyse ir tarptautinėse operacijose sukaupę JAV atstovai dalijosi žiniomis  planuojant ir organizuojant gynybines operacijas. Lietuvos tarpukario kariuomenės plėtros, modernizavimo, karinio pasirengimo ypatumus aptarė doc. V. Jokubauskas iš Klaipėdos universiteto.

 

Kartu su Sausumos pajėgų štabo ir brigadų štabais pratybose dalyvauja ir kitų Lietuvos kariuomenės pajėgų, Viešojo saugumo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai. Pratybomis siekiama mokytis įvairiems karinių ir ginkluotųjų pajėgų elementams veikti kartu, tobulinti sąveiką, treniruotis planavimo proceso vykdymą, įgyti būtinų žinių operacijoms planuoti ir vykdyti vadovaujantis paskutinių karinių konfliktų patirtimi.

 

Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis, mob. 8 640 45380, el. paštas [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media