Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Daugiau nei 100 rezervo karių baigė karinių įgūdžių atnaujinimo mokymus

2017-10-31
image

Spalio 31 dieną Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione per 100 parengtojo rezervo karių baigė kartotinius trijų savaičių trukmės karinių įgūdžių atnaujinimo mokymus.

 

Rengimo trukme ir iškeltomis užduotimis pratybos buvo panašios į šiais metais jau vykdytas kituose Lietuvos kariuomenės padaliniuose, tačiau šis ciklas išsiskyrė unikalia galimybe realiai išbandyti rezervo karių galimybes, prijungiant juos prie reguliaraus karinio vieneto vykdyti jungtines kovines operacijas, kas ir būtų daroma realaus karinio konflikto atveju.

 

Pirmąją savaitę atnaujinę individualius įgūdžius, pašauktieji kariai tolimesniam rengimui Ulonų bataliono sudėtyje buvo integruoti tiesiai į tarptautinių lauko taktinių pratybų „Geležinis Vilkas 2“ mūšio lauką. Lauką, kuriame teko suremti jėgas ir su tariamu priešu iš savojo bataliono, ir kartu pajusti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių bei jų šarvuotosios technikos jėgą ir galimybes, ieškoti būdų ją neutralizuoti ar pasitelkus į savo gretas efektyviai išnaudoti naikinant priešiškas pajėgas.

 

Atslūgus pratybų „Geležinis Vilkas 2“ kovų įkarščiui Generolo Silvestro Žukausko poligone, įvyko iškilminga ulonų bataliono ir priskirtų padalinių rikiuotė, skirta palydėti kartotinius mokymus baigusius rezervo karius. Ulonų bataliono vadas plk. ltn. Darius Meilūnas padėkojo kariams už atliktą tarnybą, atsidavimą, parodytą ryžtą ir motyvaciją. Labiausiai pasižymėjusiems įteikė vardines dovanas, kitus skatinimus.

 

Parengtojo rezervo karių mokymai ir pratybos vykdomi pagal kasmetinį Lietuvos kariuomenės vado nustatytą planą. Šiais metais į tokius mokymus pakviesta apie 500 parengtojo rezervo karių. Birutės ulonų batalione vykdytais kartotiniais mokymais baigtas 2017 m. parengtojo rezervo karių mokymo etapas. Privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę ar kitu būdu įgiję pagrindinį karinį pasirengimą ir nuolat atnaujinti karines žinias kviečiami kariai sudaro vadinamąjį parengtąjį rezervą. Šie asmenys kartu su kariniu vienetu kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media