Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių jūrų pajėgų kariai neatlygintinai davė kraujo

2017-10-26
image

„Neatlygintinai kraują duodavau ir anksčiau, manau, kad tai - kiekvieno pareiga. Gera žinoti, kad išgelbėjai kitam gyvybę" - teigė Apsaugos kuopos nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos karys j. jrv. Justas Adomas. Jis, kaip ir kiti trisdešimt keturi Karinių jūrų pajėgų kariai, spalio 26 d. prisidėjo prie Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo organizuojamos neatlygintinos donorystės akcijos.

 

Pasak akcijos organizatorių, kraujo poreikis kasmet didėja, o kraujo donorų – mažėja. Tik padėdami kitiems lemtingą minutę galime išgelbėti save ar savo artimą. Neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė informavo, kad Nacionalinis kraujo centras labai laukia visų kraujo grupių donorų. Nors šiuo metu situacija stabili, yra sukauptos kraujo atsargos, tačiau padėtis bet kurią akimirką gali pasikeisti.

 

Žmogaus kraujas yra unikalus, jam nėra sukurtas joks dirbtinis pakaitalas, todėl svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų savo kraują. Norintis tapti neatlygintinu kraujo donoru, į Kraujo centrą turi atvykti pailsėjęs, išgėręs daug skysčių, papusryčiavęs, nerūkęs ir tą dieną bei išvakarėse negėręs svaigiųjų gėrimų. Nemokamai atliekami kraujo tyrimai dėl pavojingų virusinių hepatitų B ir C, sifilio ir ŽIV.  

 

Daugiau informacijos apie kraujo donorystę:

www.kraujodonoryste.lt www.facebook.com/kraujodonoryste     

 

 

j. jrv. Akvilės Bertulės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media