Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2017 - 10) naujienų archyvas

Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys lankėsi Portugalijoje
2017-10-12
img

Spalio 8-12 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys oficialiu vizitu viešėjo Portugalijoje, kur susitiko su Portugalijos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu Frederico Jose Rovisco Duarte. Vizito metu aptartos dvišalio karinio bendradarbiavimo aktualijos ir perspektyvos, Portugalijos rotacinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje 2018 metais ir bendrų karinių pratybų klausimai.

null
Lietuvos kariuomenės mokykloje buvo minima krašto apsaugos diena
2017-10-12
img

Spalio 11 d. Lietuvos kariuomenės mokykla buvo pilna moksleivių klegesio - mokykloje organizuotoje krašto apsaugos dienai skirtoje pilietiškumo pamokoje dalyvavo 350 moksleivių. Renginyje dalyvavę vyresniųjų klasių moksleiviai atvyko ne tik iš Kauno miesto ir Kauno rajono mokyklų, bet ir iš Marijampolės, Kaišiadorių, Kėdainių ir Prienų rajonų.

null
Vyko ryšių vienetų pratybos „Karo šauklys 2017“
2017-10-12
img

Spalio 9-12 d. vyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų organizuojamų ryšių vienetų pratybų „Karo šauklys 2017“ baigiamasis etapas, kurio metu kariai treniravosi vykdyti paramą operacijų vadovavimui ir valdymui išskleisdami turimas mobilias ryšio priemones Lietuvos teritorijoje. Pratybose buvo naudojama iš anksto suderinta civilinė infrastruktūra: savivaldybių, seniūnijų, švietimo įstaigų, privačių ir kitų subjektų patalpos ir teritorijos.

null
Į kartotinius mokymus Ulonų batalione atvyksta per 100 parengtojo rezervo karių
2017-10-09
img

Spalio 11 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione per 100 parengtojo rezervo karių pradės kartotinius mokymus. Tai jau trečiasis rezervo karių rengimo ciklas per pastaruosius keletą metų dalinyje. Šis, tris savaites truksiantis karybos žinių atnaujinimo kursas, pasižymės dideliu intensyvumu, taktinių veiksmų ir pratybų gausa.

null
Gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas: „Gruzija vertina mūsų paramą ir vykdomą karinį bendradarbiavimą“
2017-10-07
img

„Vaisingas bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene skatina Gruzijos kariuomenės vystymąsi. Esame dėkingi Lietuvai tiek uz politinę, tiek ir uz praktinę paramą“, - spalio 5 d. Gruzijos ir Lietuvos kariuomenių vadų susitikime sakė Gruzijos kariuomenės vadas generolas majoras Vladimeras Chachibaia.

null
Prasideda tarptautinės prieštankinių padalinių kovinio šaudymo pratybos „Hunter 2017
2017-10-06
img

Spalio 6 d. prasideda tarptautinės prieštankinių padalinių kovinio šaudymo pratybos „Hunter 2017" (liet. „Medžiotojas 2017") Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė, Švenčionių r.). Jose Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių kariai kartu su NATO priešakinių pajėgų bataliono pėstininkais iš Vokietijos ir Norvegijos vykdys kovinius šaudymus iš prieštankinių ginklų, atnaujins ir papildys prieštankinių padalinių valdymo ir taktikos žinias, studijuos galimo priešo mechanizuotųjų ir tankų padalinių taktiką, dalinsis turima patirtimi.

null
Logistikos valdyboje - naujas štabo viršininkas ir Depų tarnybos vadas
2017-10-04
img

Spalio 3 dieną Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje vyko iškilminga Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos štabo viršininko bei Depų tarnybos vado priskyrimo ceremonija.


 

null
Pratybos „Kibernetinis skydas 2017
2017-10-03
img

Pratybų legenda: Nacionalinis kibernetinio saugumo centras gavo ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojo pagalbos prašymą padėti įvertinti kibernetinės saugos situaciją įmonės informacinėse sistemose ir padėti suvaldyti galimus saugumo incidentus, kol valdytojas pasirengs užtikrinti kibernetinę saugą savarankiškai. Įvertinus turimus pajėgumus, užduoties vykdymas perduodamas Lietuvos kariuomenei. „Neriaumoja sunkiasvorė technika ir neužtaisomi kulkosvaidžiai", bet nedidelė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono profesinės karo tarnybos karių grupė greitai nuvyksta į operacijos vietą, prie jų prisijungia ir aktyviojo rezervo kariai.

null
Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas vyksta oficialaus vizito į Gruziją
2017-10-03
img

Spalio 4 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas vyksta pirmojo oficialaus vizito į Gruziją, kur susitiks su Gruzijos gynybos ministru Levanu Izoria ir kariuomenės vadu generolu majoru Vladimeru Chachibaia.

null
Kęstučio batalione tarnybą pradeda pusė tūkstančio šauktinių
2017-10-03
img

Spalio 2 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione tarnybą pradėjo 3-ioji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių pamaina. Būsimieji kariai atvyko iš Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės, Šiaulių, Telšių, Marijampolės, Pakruojo, Plungės, Alytaus ir Varėnos rajonų. Tarp 495 šauktinių - 16 merginų. 264 jaunieji kariai savanoriškai pareiškė norą atlikti konstitucinę pareigą tėvynei.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media