Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenė dėkoja gyventojams už paramą: įsigijome infraraudonųjų spindulių filtrus ir modernizuojame taikliųjų šaulių ginklus

2017-12-22
image

Lietuvos kariuomenę pasiekia už pastaraisiais metais gyventojų skirtą paramą įsigyta įranga - sandėlius jau papildė keli šimtai infraraudonųjų spindulių filtrų, kuriuos Lietuvos kariuomenė įsigijo už daugiau kaip 280 tūkst. eurų, kuriuos 2015 m. kariuomenei skyrė Lietuvos gyventojai.

 

Infraraudonųjų spindulių filtrai bus skirti kariuomenėje naudojami optinių prietaisų patobulinimui ir leis juos naudojantiems kariams efektyviau vykdyti užduotis - naudojantis šiuos filtrus karys bus nepastebimas priešo įrangai, fiksuojančiai optinius prietaisus (optinius taikiklius, žiūronus ir pan.).

 

Už 2016 m. gautą gyventojų paramą - daugiau nei 200 tūkst. eurų - Lietuvos kariuomenė planuoja modernizuoti taikliųjų šaulių ginklus M14. Šiuo metu baigiamos pirkimo procedūros ir planuojama iki 2017 m. vidurio gauti daugiau kaip 400 ginklų atnaujinimui skirtų priemonių komplektų (šautuvai M14 bus atnaujinti sumontuojant atramines kojeles ir optinius taikiklius). Modernizuotų ginklų užteks pilnai aprūpinti Lengvosios pėstininkų brigados „Aukštaitija" bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų taikliuosius šaulius.

 

Šiais metais Lietuvos kariuomenė sulaukė 175026,07 eurų paramos, iš jų didžioji dalis (157224,17 Eur) - gyventojų skirta pajamų mokesčio dalis, 17299,90 eurų - juridinių asmenų skirta parama, o 502 eurus paramos skyrė fiziniai asmenys. Šiuo metu galutinis sprendimas dėl šios paramos panaudojimo dar nepriimtas.

 

„Finansinė visuomenės parama Lietuvos kariuomenei yra vienas iš įrodymų, kad mūsų šalies visuomenė turi nesavanaudišką ir pilietišką požiūrį į valstybę bei jos saugumą. Lietuvos karių vardu nuoširdžiai dėkoju visiems finansiškai prisidėjusiems prie kariuomenės stiprinimo.", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Krašto apsaugos ministerijai ir jai pavaldiems struktūriniams vienetams - Vytauto Didžiojo karo muziejui, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai, Lietuvos technikos bibliotekai, šiais metais Lietuvos gyventojai skyrė iš viso 7,5 tūkst. eurų paramos iš gyventojų pajamų mokesčio. Krašto apsaugos ministerija gyventojų suteiktą paramą - 3902,55 Eur - skirs sužeistiems, sunkiai sergantiems ar į nelaimę patekusiems krašto apsaugos sistemos kariams ir darbuotojams.

 

 

Nuotraukos - srž. sp. Ievos Budzeikaitės

 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media