Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Inžinierių paroda ir žaidimai „Šaktarpio

2018-04-30
image

Šeštadienį didžiausioje Lietuvos saloje Rusnėje jau tryliktą kartą vyko tradicinė šventė - „Šaktarpis". Šaktarpiu pamario krašte vadinamas metas, kai upėmis Kuršių marių link pajuda ledai ir Nemuno deltos žmonės tarsi įkalinami savo namuose - nei ledu pereisi, nei valtimi išplauksi. Nuo seno sakoma, kad šaktarpio laiku kaimyno nepasieksi nei ledu, nei bradu.

Inžinieriams šaktarpis taip pat svarbus laikas. Juk būtent šiuo laikotarpiu Inžinerijos bataliono kariai su savo technika budėjo potvynio rajono zonoje ir padėjo rusniškiams įveikti vienintelį iš salos vedantį kelią. Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė šventėje dar kartą padėkojo inžinieriams už pagalbą bei įteikė atminimo dovanas.

 

Šių metų šventė išsiskyrė tradicinių valgių gausa, originaliais jų pristatymais, daugybe vienas už kitą geresnių įvairių ansamblių pasirodymų. Didelio dėmesio sulaukė ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, kurie šventės dalyviams pristatė ne tik savo specifinės specialybės subtilumus, bet ir naudojamą techniką bei ginkluotę. Mažiesiems šventės dalyviams inžinieriai buvo įrengę improvizuotas minų paieškos, granatų mėtymo, bėgimo su dujokauke aikšteles ir sulaukė itin gausaus norinčiųjų jas išbandyti skaičiaus.


Vyr. eil. Mantauto Patašiaus nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media