Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gynybos štabe lankėsi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadai

2019-01-31
image

Sausio 31 dieną Gynybos štabe lankėsi besikeičiantys NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadai - tarnybą Lietuvoje baigiantis Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas René Braun ir naujasis kovinės grupės vadas plk. ltn. Peer Papenbroock.


Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras padėkojo tarnybą Lietuvoje baigiančiam plk. ltn. René Braun, palinkėjo visokeriopos sėkmės tolimesnėje tarnyboje. Naujajam kovinės grupės vadui generolas linkėjo sėkmingai įsilieti į Lietuvos kariuomenės vykdomą kovinę veiklą ir artimiausią pusmetį drauge su Lietuvos kariais užtikrinti aukštą parengties lygį, treniruotis ir rengtis kolektyvinei gynybai.


NATO priešakinių pajėgų bataliono daugianacionalinė kovinė grupė yra skirta gynybai ir atgrasymui. Vasario 4 d. Rukloje bus minimos antrosios jos dislokavimo Lietuvoje metinės.

 

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Rukloje rikiuotės aikštėje išsirikiuos per tūkstantis šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje dislokuotų karių ir atstovų iš Belgijos, Čekijos, Islandijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos, taip pat Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" kariai.

 

NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje - istorinis sprendimas, kurį NATO šalių vadovai priėmė 2016 m. liepą. Šios pajėgos - tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione.

 

Nuo 2017 m. pradžios Rukloje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovinei grupei vadovauja Vokietija. Karius su technika ir ginkluote NATO kovinei grupei Lietuvoje taip pat skiria Belgija, Nyderlandai, Norvegija, Čekija, Prancūzija, Liuksemburgas, Kroatija ir Islandija. Iš viso per dvejus metus vienete rotuodamiesi jau yra tarnavę apie 8 tūkst. sąjungininkų karių. Kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas".


Skirtingais laikotarpiais NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė buvo pastiprinta atvykusiais į pratybas iš Vokietijos kariniais vienetais, aktyviai treniravosi Ruklos ir Pabradės kariniuose poligonuose, dalyvavo tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas" Rukloje, vyko į pratybas į Latviją, Estiją bei Lenkiją.


NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės paskyra „Facebooke" : https://www.facebook.com/eFPLithuania/

 

Gynybos štabo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media