Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baigėsi Karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas

2019-04-30
image

Praeitą savaitę Kaune jau 7 kartą buvo organizuojamas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Karinės aeronautikos penkiakovės (KAP) čempionatas, nugalėtojais tapo Oro gynybos bataliono atstovai.

 

Šio čempionato metu įvertinamos pagrindinės, būtiniausios ir reikalingiausios kovos sąlygomis skraidančiam personalui fizines ypatybės: jėga, koordinacija, vikrumas, greitis, tikslumas, savikontrolė, mastymo greitis ir staigi reakcija (atsakas). Siekiant įvertinti šias fizines įpatybes KAP čempionato metu rungtyniaujama 6 rungtyse: šaudymo (su oriniu pistoletu iš 10 m atstumo), plaukimo (100 m su 3 kliūtimis), fechtavimosi, kamuolio (greičio ruožas ir mėtymas iš baudų), kliūčių ruožo (400 m bėgimas per 12 kliūčių) bei orientavimosi. Sporto rungties, kurioje sportininkas pasirodo prasčiausiai, taškai neskaičiuojami. Todėl rezultatai po kiekvienos rungties keičiasi ir galutiniai prizininkai išaiškėja tik po visų rungčių.

 

KOP KAP čempionatas buvo organizuojamas šešiose skirtingose teritorijose – Sporto mokyklos „Gaja“ pneumatinių šautuvų šaudykloje (šaudymo rungtis), Kauno įgulos karininkų ramovėje (fechtavimosi rungtis), Kauno rajono sporto mokyklos plaukimo baseine Mastaičiuose (plaukimo rungtis), Lietuvos kariuomenės mokykloje (karinio kliūčių ruožo rungtis), Vytauto Didžiojo jėgerių batalione (kamuolio rungtis) ir Kačerginės miške (orientavimosi rungtis).

 

Šiais metais jau antrą kartą buvo kviečiami dalyvauti  ne tik KOP struktūrinių vienetų kariai ir Lietuvos karo akademijoje (toliau - LKA) aviacines specialybes studijuojantys kariūnai bet ir visos Lietuvos kariuomenės kariai. Į kvietimą atsiliepė Dariaus ir Girėno apygardos krašto apsaugos savanorių 2-oji rinktinė (toliau – KASP2) kuri delegavo du karius ir Gen. Romualdo Giedraičio Artilerijos batalionas kuris delegavo vieną karį. Iš KOP struktūrinių vienetų dalyvavo 8 kariai, nors norinčiu dalyvauti metų pradžioje buvo daugiau nei dvigubai. Užimtumas ir įvairios tarnybinės užduotis koreguoja dalyvaujančiųjų skaičių.

 

Dėl rungčių specifiškumo KOP kariams kandidatams į KAP rinktinę kas mėnesį po 2 dienas buvo organizuojamos treniruočių stovyklos, kuriose kariai galėjo pasibandyti įvairiose sporto rūšyse, išmokti naujų įgūdžių ir pasitobulinti jau turimus.

 

Moterų įskaitoje aukštą fizinio pasirengimo lygį be konkurencijos pademonstravo eil. Vilma Juchnevičiūtė (KASP2). Pernai metų nugalėtoja  srž. Vaiva Pėstininkė (KOP AB) dėl asmeninių priežasčių dalyvauti 2019 m KAP čempionate negalėjo, bet intensyviai ruošiasi Šiaurės šalių KAP čempionatui.

 

Vyrų įskaitoje kiekvienoje rungtyje pasirodydavo vis kiti lyderiai: eil. Jokūbas Žurauskas (KASP2) geriausiai pasirodė fechtavimosi (19 pergalių iš 24 – 1092 KAP taškų) ir plaukimo su kliūtimis (1:07:20 – 994 KAP taškai) rungtyse, kpt. Justinas Kontautas (KOP OGB) geriausiai pasirodė kamuolio (greičio ruožas 0:54:4 ir 9 iš 20 sumesti metimai nuo baudų linijos – viso 840 KAP taškų) rungtyje, vyr. ltn. Karolis Matas Mickus (KOP OESKV) kaip ir prieš metus buvo nepralenkiamas karinio kliūčių ruožo rungtyje (1:58:00 – 1210 KAP taškų) ir pademonstravo geriausią rezultatą šaudymo rungtyje (164 taškai – 810 KAP taškų), o gr. Paulius Kantauskas (KOP OGB) geriausiai prabėgo orientavimosi  rungtyje (44 min. ir 6 sek. – 1199 KOP KAP taškų). Galutinėje įskaitoje po šešių rungčių pirmą vietą (viso surinkęs 4652 KOP KAP taškus) iškovojo kpt. Justinas Kontautas (KOP OGB), antrąją vietą (viso surinkęs 4268 KOP KAP taškus) užėmė kpt. Darius Ruzgas (KOP Vadovybės Štabas), trečia vietą (viso surinkęs 4175 KOP KAP taškų) užėmė eil. Jokūbas Žurauskas (KASP2). Prizininkai buvo apdovanoti LK sporto klubo įsteigtomis taurėmis ir medaliais, KOP diplomais ir suvenyrais su KOP simbolika. Visiems dalyviams ir teisėjams atminimui buvo įteikti suvenyrai su KOP simbolika.

Pirmą vietą iškovojes kpt. Justinas Kontautas (KOP OGB) pateko į KOP KAP rinktinę, o kiti KOP struktūrinių vienetų kariai kandidatai į KAP rinktinę savo asmeninius rezultatus galės pademonstruoti, pagerinti ir iškovoti vietą į KOP KAP rinktinę per atvirą Šiaurės šalių KAP čempionatą, kuris pirmą kartą vyks Lietuvoje 2019 m. birželio 16-20 dienomis. Sukomplektuota KOP KAP rinktinė 2019 m. atstovaus Lietuvą tarptautinėse KAP varžybose ir išbandys savo jėgas su kitų šalių KOP kariais.

 

Informacija ir nuotr. – kpt. D. Ruzgo
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media