Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo akademijos kariūnai mokėsi planuoti ir vykdyti puolimo ir gynybos operacijas

2019-04-26
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnai balandžio 15–25 d. dalyvavo Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) vykusiose kombinuotosiose lauko taktinėse pratybose „Pėstininkų būrys – mūšis mieste“.

Įgytas teorines žinias kariūnai pritaikė lauko pratybose, kuriose mokėsi vadovauti ir valdyti būrį mūšyje, judėti gyvenvietėje, suplanuoti ir atlikti puolimo ir gynybos operacijas mieste, tobulinti individualius įgūdžius vykdydami artimą kovą miesto sąlygomis.

 

Pratybos vyko dviem etapais: pirmąją savaitę kariūnai mokėsi paruošti pastatus gynybai, juos užminuoti, įrengti inžinerines kliūtis, tinkamai judėti mieste, įlipti į pastatus naudodamiesi parankinėmis priemonėmis, užimti pastatus esant pasipriešinimui. Kartu mokėsi suteikti pirmąją pagalbą ir vadovauti sužeistųjų evakavimui. Antrąją savaitę pratybos buvo sudėtingesnės, jų metu kariūnai kartu turėjo parodyti ir gebėjimą vadovauti padaliniui streso ir nuovargio sąlygomis, artimomis realiam mūšiui. Buvo vertinamas kariūnų gebėjimas planuoti, organizuoti ir vykdyti būrio gynybos operacijas. Visas užduotis kariūnai planavo patys ir skelbė įsakymus savo būriams.

 

Pasak pratybų instruktorių, kadangi kariūnai vykdė būrio lygmens užduotis pagal iš anksto sukurtą scenarijų, buvo suskirstyti grupėmis ir paeiliui gynė arba puolė pastatus, kiekvienas kariūnas galėjo praktiškai pritaikyti įgytas žinias ir pajusti tikrąsias mūšio mieste detales.

 

LKA nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media