Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-04) naujienų archyvas

Griausmingoji 155 mm ugnies baterija
2019-04-25
img

Dingstimi pasikalbėti su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono 155 mm ugnies baterijos vadu kpt. Tadu Belopetravičiumi buvo jo studijos Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) – septynis su puse mėnesio karininkas mokėsi JAV lauko artilerijos kapitonų karjeros kursuose Fort Silio (angl. Fort Sill) artilerijos mokykloje (Oklahomos valstija). Vis dėlto pagrindine pokalbio tema tapo karininko tarnyba Lietuvoje ir naujai įsigytos savaeigės haubicos – dabar jas valdyti mokosi 155 mm ugnies baterijos kariai.

null
Lietuvos kariuomenė iš JAV perka bepiločių orlaivių užkardymo priemones
2019-04-25
img

Balandžio antroje pusėje Krašto apsaugos ministerija ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė pasirašė pirkimo-pardavimo sutartį dėl bepiločių orlaivių užkardymo priemonių (antidronų), kuriais bus aprūpinta Lietuvos kariuomenė.

null
Lietuvoje vyksta XII tarptautinė karo medicinos konferencija
2019-04-25
img

Balandžio 25–26 d. Druskininkuose vyksta XII tarptautinė karo medicinos konferencija „Gyvenimą keičianti reabilitacija: geroji praktika, iššūkiai ir ateities vizijos“. Konferencijoje dalyvauja ir  pranešimus skaitys Lietuvos kariuomenės karo medikai, psichologai, civilinių įstaigų atstovai, JAV,  Nyderlandų, Estijos, Latvijos, Moldovos, Sakartvelo pranešėjai. 

null
Karo ir kruizinių laivų terminale prasidėjo Uosto apsaugos pratybos
2019-04-25
img

Balandžio 25 d. Klaipėdoje, Karo ir kruizinių laivų terminale prasidėjo uosto apsaugos pratybos. Mokymų metu, netrukdant įprastai uosto rutinai, civiliams gyventojams ar turistams, bus treniruojamasi vykdyti uosto apsaugos užduotis

null
Lietuvos kariuomenės vadas dalyvaus Estijoje vyksiančiame Baltijos šalių karinio komiteto susitikime
2019-04-24
img

Balandžio 24 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas išvyksta į Estiją, kur dvi dienas dalyvaus Baltijos šalių karinio komiteto susitikime kariuomenių vadų lygmeniu. Renginyje bus aptariami aktualūs Baltijos regiono saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimai.

null
Generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras apdovanotas pasižymėjimo ženklu
2019-04-24
img

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pareigas eiti baigiantis generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras apdovanotas pirmojo laipsnio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus".

null
„Geležinio Vilko“ brigados kariai tvarkė I-ojo pasaulinio karo gynybinių įtvirtinimų teritoriją
2019-04-24
img

Nelaukiant oficialios akcijos „Darom" dienos, Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" padalinių kariai tvarkė ypatingą vietovę - pirmojo pasaulinio karo gynybinius apkasus ir įtvirtinamus. Puikiai išlikę karo inžineriniai įrengimai yra Narėpuose, (Narėpai - gyvenvietė Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje).

null
Jau nepriklausomoje Lietuvoje gimęs karininkas apie NATO: „Mes visi turime bendrą priešo suvokimą“
2019-04-23
img

Šiais metais, minint NATO 70-ąsias ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines, apie Lietuvos narystę Aljanse nuolat kalbiname įvairiose Lietuvos kariuomenės pajėgose tarnaujančius ir įvairių patirčių turėjusius karius. Šįkart kviečiame skaityti interviu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione tarnaujančiu karininku vyresniuoju leitenantu Mariumi Dzencevičiumi. Aukštadvaryje (Trakų raj.) gimęs ir karių kuopai šiandien vadovaujantis karininkas savo tarnybą pradėjo jau Lietuvai būnant NATO nare ir neslepia: „Tarnybos pradžioje man NATO buvo abstrakti sąvoka, kažkur toli esanti organizacija, kurios negalima pačiupinėti“.

null
Vanago taką įveikusiems šauktiniams įteiktos beretės
2019-04-20
img
Kaip ir kiekvienas šaukimas, taip ir penktoji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida, tarnaujanti Operacinėje aplinkos kuopoje „Vanagas", turi įveikti kliūčių ruožą „Vanago takas". Pagal tradiciją kariai jį privalo įveikti vieną kartą per tarnybos laikotarpį. Kariams įveikus kliūčių ruožą „Vanago takas" suteikiamas leidimas nešioti beretes ir sertifikatai, kuriuose pažymima, kad karys įveikė kliūčių ruožą ir gali vadintis tikru Vanagu.
null
Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojai – abiturientai iš Kauno, Palangos ir Kaišiadorių
2019-04-19
img

Balandžio 18 d. trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į  tradicinio, jau 24 kartą vykusio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje. Dėl teisės patekti į šį finalą spręsdami sudėtingą testą internetu varžėsi daugiau nei 200 mokinių. Prieš tai  jie praėjo  atranką savo mokyklose.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media