Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-04) naujienų archyvas

Seržanto majoro žinutė jauniems šauktiniams: „Vardan patirties, kurią Lietuvos kariuomenei atnešė buvimas NATO nare, nedvejodamas dar sykį tapčiau šauktiniu
2019-04-15
img
Apie savo tarnybą pasakoja Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke tarnaujantis seržantas majoras Modestas Valkiūnas. Karys tarnybą pradėjo dar 1993 m., dalyvavo pirmosiose atkurtos Lietuvos kariuomenės misijose užsienyje, tarnavo NATO štabuose, yra ne kartą apdovanotas už dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir pavyzdingą tarnybą, o šiandien tarnauja vieno iš Mokomųjų batalionų vyriausiuoju instruktoriumi.

null
Užuojauta mirusio kario artimiesiems
2019-04-14
img
Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia gilią užuojautą mirusio Karaliaus Mindaugo husarų batalione tarnavusio kario artimiesiems, šeimai ir tarnybos draugams. 

null
Pirmoji Lietuvoje gynybos technologijų kūrybos stovykla – hakatonas – jau šį savaitgalį!
2019-04-12
img

Jau šį savaitgalį, balandžio 12-14 d. pirmą kartą Lietuvoje vyks gynybos technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA 1. Ji organizuojama Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje (Jonavos r.). Čia 220 mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų visą savaitgalį kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei, o juos konsultuos daugiau nei 20-ies įvairių sričių Lietuvos ir užsieninio ekspertų.

null
„Geležinio Vilko“ brigados štabui – teigiamas NATO įvertinimas
2019-04-12
img

Po penkių mėnesių pasiruošimo ir trijų savaičių patikrinimo, besibaigiant pratyboms „Vieninga Dvasia X“ (Allied Spirit X), NATO Sausumos pajėgų vadavietės ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovai pasirašė oficialius vertinimo dokumentus – Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabas NATO kovinio pasirengimo testą išlaikė.

null
Būrių vadų žinių atnaujinimo ir suvienodinimo kursas Algirdo batalione
2019-04-12
img

2019 m. balandžio 8-11 Algirdo batalione vyko būrių vadų žinių atnaujinimo ir suvienodinimo kursas. Visi būrių vadai, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų batalione, kurso metu tapo pėstininkų būrių vadais. Teorinės kurso dalies metu karininkai gilinosi į gynybos operacijų rūšis, eigą ir planavimo bei vykdymo ypatumus, praktikoje dažniausiai pasitaikančias klaidas.

null
Lietuvos Respublikai Mokomajame pulke prisiekė apie 200 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių
2019-04-12
img

Šių metų balandžio 12 d., Rukloje Lietuvos Respublikai prisiekė apie 200 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Ceremonijoje dalyvavo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Jurskis, karių artimieji ir kiti svečiai. Visų prisiekiančių karių vardu teisė bučiuoti kovinę vėliavą suteikta j. eil. Mykolui Gailiui.

null
Gynybos štabo viršininkas lankosi Ukrainoje
2019-04-12
img

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras lankosi Ukrainoje, kur dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos ir Ukrainos gynybos ministerijos tarpusavio supratimo memorandumo pakeitimo ir Ukrainos karių pagerbimo ceremonijose, taip pat lanko ten tarnaujančius Lietuvos karius.

null
Lietuvoje rengiami karo komendantai
2019-04-12
img

Lietuvos kariuomenei rengiantis tinkamai reaguoti į šiuolaikines grėsmes valstybės saugumui, į karines pratybas palaipsniui įtraukiama vis daugiau valstybinių jėgos struktūrų, savivaldybių darbuotojų, taip pat civilinių tarnybų. Pratybose kariuomenės daliniai aktyviai treniruojasi ne vien poligonuose, bet ir civilinėse teritorijose visoje Lietuvoje. Viskas daroma taip, kaip vyktų pačiu kritiškiausiu mūsų šaliai atveju. Siekiant tokiu metu užtikrinti sklandžią sąveiką tarp karių ir civilių, Lietuvos kariuomenėje atnaujinama karo komendanto pareigybė.

null
Lietuva dalyvauja tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose „Locked Shields“
2019-04-11
img

Vienose didžiausių tarptautinių kibernetinės gynybos pratybų pasaulyje „Locked Shields 2019“ (liet. Suremti skydai) balandžio 8–12 d. dalyvauja ir Lietuvos jungtinė komanda, sudaryta iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir Lietuvos kariuomenės specialistų. Kaip ir pastaraisiais metais, Lietuvos komandą sustiprino specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sakartvelo.

null
Baltijos jūroje prieš Klaipėdos uosto vartus sunaikintas sprogmuo
2019-04-11
img

Vėlų balandžio 10 d. vakarą, istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijos Baltijos jūroje DEUSQUADEX 19-1/BALTEX metu, į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą vedančiame pagrindiniame laivybos kelyje Vokietijos karo laivo įgula sunaikino sprogmenį.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media