Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-04) naujienų archyvas

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kovinės parengties vertinimas artėja prie pabaigos
2019-04-10
img

Lietuvoje ir Vokietijoje vykstančiose pratybose „Vieninga dvasia X", Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo kariams įvykdžius antrą kovinės parengties vertinimo etapą – planavimą, pradėtas oficialus trečiasis ir paskutinis vertinimo etapas, kurio metu bus įvertintas brigados gebėjimas valdyti padalinius operacijų metu.

null
Taršos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo priemonės įsigijimas pasinaudojant Europos sąjungos struktūrinių paramos fondų lėšomis
2019-04-09
img
Lietuvos kariuomenė įgyvendina projektą „Taršos incidentų Baltijos jūroje likvidavimo priemonės įsigijimas“, skirtą 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto  „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.1-APVA-V-011 priemonės „Vandens išteklių valdymas ir apsauga“ numatytai remiamai veiklai įgyvendinti. Projektu realizuojama Lietuvos karinėje doktrinoje  bei LR Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme  nustatytas vienas iš Lietuvos kariuomenės uždavinių – įstatymų nustatytais atvejais ir sąlygomis organizuoti, koordinuoti teršimo incidentų likvidavimo bei žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus, jiems vadovauti ir vykdyti, teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.
null
Aviacinė bomba saugiai sunaikinta Rūdninkų poligone
2019-04-08
img
Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono išminuotojai sėkmingai pašalino ir sunaikino vietoje balandžio 8 d. Vilniuje, Upės gatvėje rastos 100 kg svorio II-ojo pasaulinio karo laikų aviacinės bombos sprogdiklį. Bomba be sprogdiklio buvo išvežta ir sunaikinta Rūdininkų poligone.
null
Gyventojų finansinės paramos dėka modernizuoti šautuvai M-14 – jau Lietuvos kariuomenės ginklinėse
2019-04-08
img

Lietuvos kariuomenės Lengvosios pėstininkų brigados “Aukštaitija” ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) taiklieji šauliai sulaukė atnaujintos ginkluotės – modernizuotų JAV gamybos šautuvų M-14. Panaudojant atramines kojeles ir modernų optinį taikiklį buvo atnaujinti daugiau nei 400 Lietuvos kariuomenės turimų šautuvų ir taip užbaigtas pirmasis šių pajėgų aprūpinimo taikliųjų šaulių ginklais etapas. Projektui panaudotos Lietuvos kariuomenei 2016 metais gyventojų skirtos finansinės paramos lėšos.

null
Minimos Nepriklausomybės kovų - Žaslių kautynių 100-osios metinės
2019-04-06
img

Balandžio 6 d. Žaslių kautynių 100-ųjų metinių minėjimas prasidėjo žygiu iš Žaslių miestelio aikštės link Strošiūnų miško, Pajautiškių, kur vyko intensyviausi kovos veiksmai tarp Lietuvos ir Sovietų Rusijos 1919 m. balandžio 2-8 d. Žygyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės kariai, kariai savanoriai ir jaunieji šauliai.

null
Atvirų durų dieną Karo akademija lankytojams plačiai atvėrė duris
2019-04-06
img

Balandžio 5 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo surengta atvirų durų „Diena su kariūnais". Lankytojai galėjo iš arti pamatyti, kur Lietuvos kariuomenei rengiami karininkai vadai. Šiais metais švenčiant Lietuvos narystės NATO 15-ąsias metines ir Aljanso 70 metų jubiliejų, Karo akademija kartu su šalyje tarnaujančiais NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės ir kitų kariuomenės dalinių atstovais svečiams taip pat pristatė savo karinės technikos ir ginkluotės parodą, supažindino su pokyčiais, kuriuos atnešė NATO Lietuvos kariuomenei.

null
Visi kariai nuo 2020 m. bus skiepijami nuo meningokokinės infekcijos
2019-04-06
img

„Lietuvoje kūdikiai nuo meningokokinės infekcijos pradėti skiepyti tik nuo 2018 m. vasaros ir tik tie, kurie gimė ne anksčiau kaip 2018 m. gegužės 1 d. Kadangi anksčiau šie skiepai nebuvo įtraukti nei į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų, nei į rekomenduojamą Lietuvos suaugusiųjų skiepijimo kalendorius, todėl nuspręsta daryti daugiau nei reikalauja standartai. Karių sveikata - mūsų prioritetas, o užkrečiamųjų ligų profilaktika yra labai svarbus sveikatos stiprinimo elementas. Skiepai šiuo atveju padės maksimaliai sumažinti išvengiamų nekovinių nuostolių riziką", - sako Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių visuomenės sveikatos priežiūros sektoriaus viršininkas kpt. Irmantas Ambrazevičius.

null
Aviacijos bazėje paminėti NATO 70-mečio susirinko beveik 9 tūkstančiai bėgikų
2019-04-06
img
Šiandien Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose išbandyti jėgas įveikiant 3 kilometrų distanciją į jau tradicinį bėgimą kilimo - tūpimo taku „Runway Run 2019" paminėti NATO aljanso 70-metį susirinko arti 9 tūkstančių bėgikų iš visos Lietuvos.
null
Pratybos „VIENINGA DVASIA X“ įgauna pagreitį
2019-04-06
img
Tęsiantis pratyboms „VIENINGA DVASIA X", Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" kariai įvykdė antrą kovinės parengties vertinimo, vadovaujantis NATO CREVAL (Combat Readiness Evaluation System) procedūromis, etapą - planavimą. Atlikus galutinį kordinavimą su pavaldžiais padaliniais ir aukštesniu štabu, prasidėjo sekantis pratybų etapas - vadovavimas ir valdymas. Jo metu bus užbaigtas Brigados štabo kovinės parengties vertinimas.
null
Jurbarko rajone vyko 9-asis pėsčiųjų žygis „Kęstutėnai“
2019-04-06
img
Balandžio 6 d. Smalininkų ir Viešvilės miestelių apylinkėse (Jurbarko r.) vyko Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono ir Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuotas 9-asis pėsčiųjų žygis „Kęstutėnai".
null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media