Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2019-04) naujienų archyvas

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiais metais vyks Tauragėje
2019-04-05
img

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Lietuvos kariuomenė drauge su šalyje dislokuotais NATO sąjungininkais ir kariuomenės bičiuliais rengia šventę, kurios metu visuomenė įvairiais būdais supažindinama su kariuomenės istorija, veikla, naudojama ginkluote ir karine technika. Šiais metais šventė vyks gegužės 18 dieną Tauragėje.

null
Minima Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono įkūrimo diena
2019-04-05
img

1993 m. balandžio 5 d. Lietuvos kariuomenėje įkurtas Atskirasis komendantinis batalionas. 1998 m. rugsėjo 8 d. Krašto apsaugos ministro įsakymu Atskirasis komendantinis batalionas pervadintas į Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną. Batalionui buvo suteikta teisė perimti visas 1-ojo pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulko tradicijas ir atributiką.

null
NATO šalių karo laivų vizitas Klaipėdoje
2019-04-04
img
Š. m. balandžio 5-8 d. Klaipėdoje lankysis NATO valstybių sąjungininkių laivai, besirengiantys istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijai Baltijos jūroje DEUSQUADEX 19-1/BALTEX, vyksiančiai balandžio 8-10 d.
null
Gynybinio aljanso NATO 70-mečiui – bėgimas orlaivių kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2019“
2019-04-04
img
Balandžio 6 d. Lietuvos karinės oro pajėgos rengia tradicinį bėgimą kilimo - tūpimo taku „Runway Run 2019" Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose ir kviečia išbandyti jėgas įveikiant 3 tūkst. metrų distanciją ir taip paminėti Aljanso, kurio narius nuo jo įsteigimo 1949 m. balandžio 4 d. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai, 70-metį. 
null
Jungtinės Karalystės vadovaujamos greitojo reagavimo pajėgos bus dislokuojamos Baltijos jūroje – vyks pratybos „ Baltic Protector“
2019-04-03
img

Pratybose „Baltic Protector " dalyvaus 3 tūkst. karių ir apie 20 karo laivų iš visų Jungtines ekspedicines pajėgas formuojančių šalių. Planuojama, kad vienas šių pratybų etapų vyks ir Lietuvos pajūryje. Pratybų metu pajėgos vykdys taktines užduotis jūroje, bus treniruojamasis atlikti išsilaipinimą į sausumą, kitas desantavimo užduotis. Birželio pabaigoje Klaipėdoje planuojamas ir JEF sudarančių valstybių gynybos ministrų susitikimas.

null
Lietuvos karo medikai dalyvauja didžiausiose medicinos pratybose NATO istorijoje
2019-04-03
img

Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai kovo 30 – balandžio 14 dienomis dalyvauja tarptautinėse medicininėse NATO pratybose „Energingas karys 2019“ (angl. k. „Vigorous Warrior“). Rumunijoje vykstančiuose mokymuose savo žinias gilina beveik 60 profesinės karo tarnybos ir rezervo karo medikų.

null
Oficialiu vizitu Lietuvoje lankosi Lenkijos kariuomenės vadas gen. ltn. Rajmundas Andrzejczakas
2019-04-02
img
Balandžio 1 d. vakare Lietuvos kariuomenės vado kvietimu oficialaus vizito į Lietuvą atvyko Lenkijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Rajmundas Andrzejczakas ir jį lydinti delegacija. Vizitu siekiama stiprinti Lietuvos ir Lenkijos karinį bendradarbiavimą bei regiono saugumą.
null
Lietuvos kariuomenė siūlo nežinios jausmą dėl savo ateities keisti į užtikrintą ateitį
2019-04-02
img

Lietuvos kariuomenė  užsienyje gyvenančius tautiečius ragina grįžti į Lietuvą ir savo ateitį sieti su Lietuvos kariuomene,  kadangi ji siūlo ne tik išskirtinį darbą, bet ir  gerą kolektyvą, konkurencingus atlyginimus, socialines garantijas. 

null
Lietuvos karo akademija kartu su sąjungininkais kviečia į atvirų durų dieną
2019-04-02
img
„Galingiausiam pasaulio gynybiniam Aljansui – NATO jau 70 metų!“ – tokiu šūkiu šiais metais balandžio 5 d. atvirų durų dienos lankytojus pasitiks Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.
null
Gynybos štabe lankėsi JAV 2-ojo karinio jūrų laivyno vadas
2019-04-02
img

Balandžio 2 dieną Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras susitiko su JAV 2-ojo karinio jūrų laivyno vadu vice-admirolu Andrew L. Lewis.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media