Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Anonsai

Unikali proga aplankyti Karo technikos skyrių
2018-08-20
img

Jau rugpjūčio 29 d. laukiame visų Kauno tvirtovės VI-tame forte įsikūrusiame Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyriuje. Turėsite progą sudalyvauti edukacinėse programose, pamatyti Lietuvos kariuomenės dalinių prisistatymus, išgirsti išskirtinį koncertą ir pamatyti dar tik įrenginėjamą karo technikos ekspoziciją!

Renginys nemokamas 

null
Projektas "Kariuomenės istorija - mano istorija". Iš kartos į kartą Lietuvos kariuomenėje
2018-06-29
img

Povilas Višinskas (1908–1980 m.) – srž. mjr. Eglando Višinsko senelis gimė Pamituvės kaime, Jurbarko rajone, septynių vaikų šeimoje. Povilo tėvas Stanislovas buvo išprusęs, mokėjo skaityti rusiškai, vaikus auklėjo patriotine dvasia. P. Višinskas 1931 m. tarnavo Antrajame ulonų Lietuvos Kunigaikštienės Birutės pulke Alytuje šauktiniu. Sovietinės okupacijos metais gyveno Pamituvyje vienkiemyje, vertėsi sunkiai, nes ūkis buvo nacionalizuotas. Teko slapstytis, o po Mituvos upeliu buvo įsirengęs bunkerį-slėptuvę. Du kartus buvo suimtas ir vedamas sušaudyti, nes buvo užsispyręs – nėjo balsuoti ir nestojo į kolektyvinį ūkį. Visą laiką vertėsi siuvėjo darbu. P. Višinsku pasekė ir jo anūkai – Eglandas ir Tomas.

null
Po daugiau nei 350 metų pirmą kartą lietuvių kalba išleista K. Semenavičiaus knyga „Didysis artilerijos menas“
2018-06-29
img

Liepos 5 d., 13.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Didžiojoje salėje Kaune bus pristatytas pirmasis vieno garsiausių lietuvių mokslininkų Kazimiero Semenavičiaus veikalo „Artis magnae artilleriae“ vertimas į lietuvių kalbą. Daugiau nei 700 puslapių darbas gimtąją kalba išleistas praėjus pusketvirto šimto metų nuo originalo lotynų kalba pasirodymo 1650 m. Amsterdame.


null
Muziejuje instaliacija "Senis Juzė"
2018-06-13
img

2018-ieji yra Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago minėjimo metai. Pagerbiant  šias žymias datas, Vytauto Didžiojo karo muziejus nuo 2018 m. birželio 5 d. iki 2018 m. liepos 9 d. (imtinai) eksponuoja menininkės Linos Jonikės  autorinį darbą – instaliaciją „Senis Juzė“, skirtą žuvusiems partizanams atminti.

null
Muziejų naktis'18
2018-05-07
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus į jau tradicine tapusią muziejų naktį žengia su trenksmu. Šiemet bus pristatytas ne tik Lietuvos karių laisvalaikis, organizuojami edukaciniai užsiėmimai, bet taip pat jūsų laukia koncertinė programa, kurioje išgirsite Lietuvos kariuomenės orkestrą, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų ansamblį „Vytis“, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro grupės pasirodymą, o vakarą vainikuos folkroko grupės „Žalvarinis“ koncertas. Taip pat turėsite unikalią galimybę užlipti į Varpinės bokštą nuo kurios atsivers kvapą gniaužiantis miesto vaizdas.

null
Susitikimas su Kauno Sąjūdžio kūrėjais „Įsimintinos 1988–1990 metų pamokos“
2018-04-11
img

Balandžio 18 d. (trečiadienį) 15.00 val. kviečiame į Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyksiantį susitikimą su Kauno Sąjūdžio dalyviais „Įsimintinos 1988–1990 metų pamokos“, skirtą Lietuvos Sąjūdžio 30-mečiui paminėti.

null
Startavo projektas "Kariuomenės istorija - mano istorija"
2018-04-06
img

Iš Uk­rai­nos par­vež­ta su­šau­dy­ta Lie­tu­vos Tris­pal­vė su Ukrainos ko­vo­tojų pa­ra­šais. 2017 m. vasario 16 d. proga tarp­tau­ti­nio lab­da­ros ir pa­ra­mos fon­do Pa­gal­bos sparnas stei­gė­jas ats. plk. Al­gis Ši­mo­niū­tis kartu su visuomenininku Jonu Ohmanu organizavo akciją: palei visą fronto liniją Ukrainoje buvo išdalinta daugiau kaip 200 Lietuvos Trispalvių.

Ši Trispalvė buvo įteikta 72-ajai Ukrainos kovotojų brigadai (Avdijivka, Šach­ta Bu­tov­ka), po kelių mėnesių kovotojai paprašė naujos Trispalvės.

null
Atsisveikinimas su kolega, Pogrindžio spaustuvės „ab“ įkūrėju Vytautu Andziuliu
2018-03-16
img

Kovo 16 d. mirė mūsų kolega, Pogrindžio spaustuvės „ab“ įkūrėjas Vytautas Andziulis. Reiškiame nuoširdžią užuojautą V. Andziulio artimiesiems ir draugams. Atsisveikinimas vyks šalia Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios esančioje šarvojimo salėje (Bažnyčios g. 1, Domeikava) iki kovo 17 d. 14:30 val. Šv. Mišios bus aukojamos Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčioje kovo 17 d. 10:00 val. Urna iš salės į Romainių kapines išlydima kovo 18 d. 14:00 val.

null
Minime 27-ąsias Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės metines
2018-02-27
img

1990 m. lapkričio 23 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, perlaidojant Nežinomą kareivį, įvyko pirmoji savanorių priesaika. Tuo metu prisiekė 100 savanorių, kurie buvo apsirengę naujomis juodomis uniformomis. Priesaikos tekstą savanoriai pasirašė Kauno miesto savivaldybėje, kurią ginti, esant reikalui, paprašė Kauno miesto meras Vidmantas Adamonis. 1990 m. birželio mėn. buvo suformuotas rinktinės štabas. 1991 m. sausio 17 d. buvo įkurta Savanoriška krašto apsaugos tarnyba, o Kaune ši tarnyba buvo įteisinta vasario 27 d. ir tai laikoma Kauno rinktinės įkūrimo diena.

null
„Kariuomenės istorija – mano istorija“
2018-02-26
img

2018-ieji – ypatingi metai kiekvienam Lietuvos piliečiui. Lietuvos valstybės ir kariuomenės atkūrimo 100-mečio proga svarbu prisiminti istorijas, susijusias su kovomis už laisvę ir Nepriklausomybę. 1918 m. lapkričio 23 d. ginti šalį įsipareigojo atkurta Lietuvos kariuomenė, kuri trapų valstybingumą bandė išsaugoti Nepriklausomybės kovose, o sovietinės okupacijos metais priesaiką davę šalies kariai savo ryžtą ir narsą parodė partizanų gretose. Vėliau patriotiškumą šalies gynėjai pademonstravo 1990–1991  m. atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę.

Šia proga Vytauto Didžiojo karo muziejus siūlo prisiminti ir įprasminti kariuomenės indėlį kovojant už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Pasidalinę savo šeimos patirtimi – į muziejų atnešę daiktų, atspindinčių šeimos istoriją ir jos sąsajas su kariuomene – prisidėsime prie 100-mečio dovanos Lietuvos kariuomenei.

null

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media