Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ginklų istorijos ekspozicija (pasaulinė ginklų raida nuo XVI iki XX a.)

2013-06-20
image

1936 m. vasario 16 d. Karo muziejaus steigėjas brg. gen. Vladas Nagevičius įrengė Ginklų istorijos ekspoziciją ir pavadino „Šarvų ir ginklų evoliucija". Prabėgus 76 metams, atnaujintoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus Ginklų istorijos ekspozicijoje lankytojai susipažins su pasauline ginkluotės istorija ir pamatys iki šiol neeksponuotas Vytauto Didžiojo karo muziejaus fonduose saugotas muziejines vertybes ir įsigytus naujus eksponatus.

 

Muziejaus ginklų rinkiniams priklausančių eksponatų gausa ir įvairovė suteikia galimybę parodyti rankinių ginklų raidą nuo XVI iki XX a. neapsiribojant vien pavyzdžiais iš Lietuvos ir kaimyninių kraštų, bet ir pristatant iš kone visos Europos, o taip pat ir tolimųjų kraštų (Tibeto, Japonijos, Malaizijos, Šiaurės Afrikos, Indijos, Irano, Turkijos ir kt.), pas mus atkeliavusius ginklus. Gausiausią ekspozicijos dalį sudaro originalūs ginklai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos, Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos. Ekspoziciją (apie 300 ginklų) sudaro: 1) šaunamieji (parakiniai) ginklai - XVI-XX a. šautuvai, XVIII-XX a. pistoletai ir revolveriai; 2) šaltieji ginklai - XVI-XX a. ilgageležčiai ginklai (kalavijai, kardai, palašai, špagos), XVI-XIX a. ilgakočiai ginklai (alebardos, spontonai, partizanės, ietys), XVIII-XX a. durtuvai, XVII-XIX a. kovos kirviai ir buožės; 3) apsauginė ginkluotė - XIX-XXI a. kariuomenių šalmai.

 

Ginklai eksponuojami prie salės sienų esančiose restauruotose autentiškose tarpukario vitrinose ir naujose vitrinose salės centre. Ginklų istorijos ekspozicija skirta ir paprastiems lankytojams, ir karo istorija besidomintiems žmonėms, istorikams, kariškiams, atitinkamų sričių specialistams, ne tik praturtinsiantiems savo žinias, bet ir įdomiai praleisiantiems laiką. Dėl nuoseklumo ir aiškumo dauguma šaunamųjų ir šaltųjų ginklų vitrinose išdėstyti pagal ,,laiko juostą" - nuo ankstyviausių iki vėlyviausių.

 

Nuotrauka viršuje – Grenadierių trumpasis kardas (tesakas). Prancūzija, XVIII a. II pusė.

1 nuotraukoje –   Tridantis. Rytų Azija, XVII-XVIII a.

2 nuotraukoje – Alebarda. Šventoji Romos imperija, XVIII a. I pusė.

3 nuotraukoje – Dagtinė arkebuza tanegašima. Kalibras - 11,6 mm. Japonija, XVI a. II pusė-XVII a.

4 nuotraukoje – Tercerolis - kišeninis pistoletas su atlenkiamu durtuvu. Kalibras - 13 mm. Vakarų Europa, XVIII a. pabaiga-XIX a. pradžia.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media