Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savanorystė krašto gynyboje

2014-10-10
image
Vytauto Didžiojo karo muziejaus karo technikos skyriuje Vilniuje atidaryta nauja ekspozicija „Savanorystė krašto gynyboje".

           Mūsų tautai niekada nebuvo svetima savanorystės idėja. Jos vedami, Tėvynės ginti ėjo įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir politinių pažiūrų žmonės. Laisvės kovų epocha tapatinama su XVIII a. pabaigos-XX a. pabaigos įvykiais: sukilimais, Nepriklausomybės kovomis, antisovietiniu ir antinaciniu rezistenciniu pasipriešinimu. Priešinantis ginklu, žodžiu, spauda ir tikėjimu, stengtasi išsivaduoti iš kaimyninių šalių įtakos, iškovoti ir įtvirtinti savos valstybės nepriklausomybę. Jau tada suvokta, kad, trūkstant reguliariosios kariuomenės, ją sėkmingai gali papildyti ar pakeisti savanorių daliniai. Savanoriška parama, skatinama ištikimybės ir pasiaukojimo, labai reikšminga, nes remiasi ne tik fizine jėga, bet ir vertybėmis bei įsitikinimais. Nuolatinės nesėkmės ne tik nepalaužė mūsų tautos, bet ir subrandino ją vėlesniems žygiams. Lietuva, pasiaukojamai remiama savo piliečių, sugebėjo atsilaikyti. Laisvės kovos, įprasminusios pačius sunkiausius fizinius ir emocinius išgyvenimus, buvo kulminacija. Nuo jų priklausė Tėvynės prestižas, garbė, artimųjų laisvė, tautinės kultūros sėkmė. Didžiavimasis savo praeitimi yra mūsų stiprybė ir privalumas, tad neleiskime nukeliauti užmarštin tiems, kurie kovojo dėl šalies laisvės. Kad vis dar esame ir turime savo valstybę, padėkokime jiems, savanoriams.

               Kviečiame apžiūrėti naująją ekspoziciją, kurią Jums pristatys muziejaus darbuotojai.   

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media