Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dovana muziejui - paveikslas „K37 (Antanas Ilgauskas)“

2017-04-13
image

Džiaugiamės, kad muziejus sulaukė dovanos iš filmų kūrėjo, žurnalisto, motociklininko Rimo Bružo. Jis muziejui padovanojo savo sukurtą paveikslą „K37 (Antanas Ilgauskas)". Tai simboliška dovana, kadangi muziejuje yra eksponuojamas Antano Ilgausko motociklas „Harley-Davidson", pažymėtas numeriu K-37, kuriuo Kaune 1941 m. birželio sukilimo dalyviams buvo vežiojami ginklai.

Legendinis Lietuvos motociklininkas A. Ilgauskas buvo aktyvus motociklininkų judėjimo dalyvis, 1938 m. atkurto Kauno motociklistų klubo vicepirmininkas ir Sporto komisijos narys. A. Ilgauskas dalyvavo daugelyje tarpukario Lietuvoje organizuotų motociklininkų varžybų (1938 m. laimėjo ralį "Aplink Lietuvą"), ne kartą vyko į kaimyninėse užsienio valstybėse rengiamas lenktynes.

Sovietinių represijų metais A. Ilgauskas, kaip ir daugelis aktyvių, patriotiškų lietuvių, po klubo nario išdavystės pateko į KGB akiratį ir 1944 m. lapkričio 22 d. buvo nuteistas sušaudyti. Tačiau mirties bausmė pakeista ir nuspręsta įkalinti A. Ilgauską 20 metų sustiprinto režimo lageryje. Iš lagerio jis išleistas anksčiau, 1953 m. Nuosprendžiu buvo paskelbta ir turto konfiskacija, tačiau A. Ilgauskas, norėdamas išsaugoti savo „Harley-Davidson" motociklą, jį išardė ir detales paslėpė atskirose namų vietose. Būtent tik dėl šios priežasties šiandien motociklą galite pamatyti Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Kviečiame užsukti į muziejų ir pamatyti ne tik A. Ilgausko motociklą, bet ir R. Bružo paveikslą!

Už paveikslą ir informaciją apie A. Ilgauską dėkojame R. Bružui.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media