Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gyvūnai kariuomenėje!

2017-08-07
image

Naujoji Lietuva atgimė su senosios ženklu – baltuoju žirgu, nešančiu raitininką į pergalę. Po tuo Baltojo Vyčio ženklu atgijo ir išaugo nepriklausomosios Lietuvos kavalerija. Pačioje pradžioje blogai ginkluota ir negausinga, sudėta vos iš kelių eskadronų, Nepriklausomybės kovų metu, ji garbingai atliko gražių ir pasididžiavimo vertų žygių.

 

Tarpukario Lietuvos kariuomenėje buvo naudojami trijų tipų arkliai. Lengvo tipo – kavalerijai, gurguolės – kinkomi į vežimus ir artilerijos – sunkiems krūviams traukti. Kavaleristais dažniausiai būdavo paskiriami iš kaimo vietovių kilę savanoriai. Jaunų kavaleristų mokymų joti metu seni arkliai, išgirdę instruktorių komandas, patys jas tiksliai vykdydavo. Kavaleristų mokymai trukdavo 6 mėnesius. Po mokymų, dauguma karių buvo paleidžiami į atsargą, o jų vietas užimdavo atėję naujokai. Įdomu ir tai, kad kavalerijos arkliai turėjo vardus. Skirtingų metų arklių vardai prasidėdavo ta pačia raide.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media