Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Įspūdžiai iš Vilniaus knygų mugės

2015-02-23
image

2015 m. vasario 19-22 d. vykusioje Vilniaus knygų mugėje, didžiausioje Baltijos šalyse, apsilankė apie 60 tūkstančių žmonių. Didžiausio lankytojų antplūdžio sulaukta vasario 21-ąją, šeštadienį. Tądien savo knygą „Pro Deo et Patria. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės husarai 1500-1673. Abiejų Tautų Respublikos husarų ginkluotė Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose" pristatė ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikas Vidmantas Airini. Mugės svečiams ir dalyviams jis papasakojo apie LDK husarų ginkluotę, aprangą, kovinę taktiką XVI-XVII a. karuose. Muziejaus darbuotojos Vilija Sapjanskienė, Regina Rajeckienė, Rasa Gricienė visus pakvietė apsilankyti muziejuje, papasakojo apie jo veiklą, ekskursijas, edukacines programa. Mugėje buvo išdalyta daugybė informacinės medžiagos apie muziejų: lankstinukų, skirtukų, kalendoriukų, atvirukų ir kt. Tai buvo ne tik susitikimų, naujų įspūdžių ir malonių atradimų diena, bet ir, anot žurnalisto Andriaus Tapino, tarsi „sielos atlaidai"...

 

Ketvirtą kartą Vilniaus knygų mugėje dalyvaujanti Lietuvos muziejų asociacija (toliau - LMA) pristatė ne tik naujausius ir įdomiausius leidinius, bet ir pakvietė pasisvečiuoti edukacijos saloje „Paslaptinga MuMo", skirtoje raštijos ir knygos istorijos slėpiniams ir mįslėms. Jungtiniame LMA stende daugiau nei šimto pavadinimų leidinius pateikė rekordinis muziejų skaičius - net dvidešimt šeši: Vytauto Didžiojo karo, Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros", Panevėžio kraštotyros, Maironio lietuvių literatūros, Raseinių krašto istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Europos centro „Europos parko", Bažnytinio paveldo, Marijampolės kraštotyros, Žemaičių vyskupystės, Molėtų krašto, Zarasų krašto, Alytaus kraštotyros, Žaislų, Trakų istorijos, Lietuvos energetikos, Zanavykų krašto, Mažosios Lietuvos, Lazdijų krašto, Kėdainių krašto, Utenos kraštotyros, Nacionalinis M. K.Čiurlionio dailės, Kauno miesto, Joniškio kultūros istorijos ir Birštono muziejai.

LMA - 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, vienijanti 92 muziejus. Asociacijos tikslas - telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai", remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media