Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

"Kariuomenės istorija - mano istorija. Živilės Kisieliūtės tėvelio Jono Kisieliaus ir dėdės Petro Kisieliaus istorijos"

2019-01-14
image
 

Petras gimė 1909 m. birželio 2 d. Panevėžio apsk., Žižmių kaime, dvaro kumečio šeimoje. Šeima augino 5 savo ir 3 našlio brolio vaikus, vertėsi labai sunkiai, todėl vienintelį Petrą, kaip vyriausią, pasiryžo išleisti į mokslus. 1930 m. Petras baigė Panevėžio mokytojų seminariją, buvo didelės šeimos pasididžiavimas ir numylėtinis. Kaskart besibaigiant Petro atostogoms tėviškėje, jaunesnieji broliai iš anksto imdavo ašaroti neva dėl pilvo skausmo, o iš tiesų - nenorėdami skirtis su Petru - mėgstamu ir laukiamu valsčiaus jaunimo, aktyviu visuomenininku, oratoriumi, vaidinimų režisieriumi.

 

1933 m. baigė Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokyklą, jam buvo suteiktas kavalerijos atsargos jaunesniojo leitenanto laipsnis. Petras buvo šaunus raitelis. Šeima prisimena, kaip vienų varžybų metu žirgui lekiant dideliu greičiu staiga prieš jį išsvirduliavo neblaivus žiūrovas, tribūnos nuščiuvo laukdamos nelaimės ir sukėlė ovacijas, kai raitelis „paėmė kliūtį" išsaugodamas ją sveiką ir nepaliestą.

 

Nuo 1934 m. mokytojavo Dusetų valsčiuje, vėliau Zarasuose. Mokytojaudamas vadovavo vietos šauliams, jaunalietuviams, mokytojų organizacijoms. Pats patyręs nepriteklių, buvo jautrus kitų vargui. Kiek galėdamas stengėsi padėti šeimai. Labai mylimas mokinių: buvo perkeltas mokytojauti į kitą mokyklą, tačiau teko grąžinti atgal dėl mokinių tėvų protesto. Kaip atsargos karininkas 1939 m. rudenį vadovavo raitelių eskadronui internuojant lenkų armijos dalinius. Prasidėjus okupacijai nepakeitė pažiūrų, skatino mokinių sąmoningumą, ištikimybę laisvos Lietuvos vertybėms. Mokėsi VDU Kauno Humanitariniame fakultete, mokytojavo Kaune. 1941 m. birželio 14 d. suimtas, išvežtas į Rešiotų lagerį, kur 1943 m. neaiškiomis aplinkybėmis žuvo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media