Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karo muziejus - ateities muziejaus link!

2017-08-28
image

John W. McCarter sakė, kad „šiuolaikiniame dideliame globalizacijos ir verslo pasaulyje muziejai yra maži. Vis dėlto jų įtaka išsilavinimui, mokslui, aplinkos supratimui ir kultūrai yra didžiulė“, todėl norėdami prisitaikyti prie besikeičiančių visuomenės poreikių, spartaus technologijų vystymosi ir globalių procesų, muziejai savo veiklą turi koncentruoti ne tik į kolekcijų plėtrą, tačiau taip pat turi atsižvelgti į ateinančios Z kartos poreikius ir technologijų taikymą ekspozicijose. Hiperaktyvumas, polinkis gilintis į save ir į virtualų pasaulį, aplenkiant gyvą bendravimą ir kitus informacijos kanalus, yra išskirtiniai šios kartos bruožai. Galima teigti, kad virtualus pasaulis jiems realesnis negu tikras – virtualioje erdvėje jie jaučiasi suaugę ir savarankiški, o realus pažinimas pasiekiamas per pojūčius – galimybę ne tik pamatyti ar išgirsti, bet ir išbandyti. Dėl šių priežasčių XXI a. muziejus turi būti atviras, inovatyvus ir unikalus.

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus turėdamas išskirtinę ekspoziciją ir siekį ne tik pristatyti Lietuvos kariuomenės istoriją, bet ir ugdyti pilietišką bei patriotišką asmenybę, pradėjo įgyvendinti modernaus muziejaus viziją. Vienas pirmųjų žingsnių – dalyvavimas KTU „Santakos“ slėnyje vykusioje Kauno technologijos universiteto organizuojamoje jaunųjų mokslininkų parodoje-konkurse „Technorama 2017“. Kartu su KTU Informatikos fakultetu muziejaus darbuotojai pristatė bendrą kūrinį – „Kauno tvirtovė virtualioje realybėje“. Tai virtualus turas-žaidimas po Kauno tvirtovės III fortą. Žaidėjo užduotis – kartu su Lietuvos kariu kuo greičiau surasti daiktus, kurie iš muziejaus persikėlė į virtualią erdvę. Toks istorijos ir informacinių technologijų samplaikos kūrinys, kuriame susipina patirta emocija ir istorinės žinios, ne tik leidžia vizualiai perteikti norimą žinutę, tačiau taip pat keičia tradicinio muziejaus įvaizdį ir priartina jaunąją kartą prie pažinimo jiems priimtinu būdu.

 

XXI a. arba ateities muziejui svarbu ne tik integruoti virtualią realybę, bet ir papildyti realią ekspoziciją naujais pažinimo būdais. Vienas paveikslėlis ar nuotrauka gali perteikti skirtingas reikšmes, o kai jos visos matomos iškart, tampa reikšminga informacijos priemone Z kartos atstovams. Vizualus turinys, spalvos, iliustracijos, kompozicija, simboliai įsimena greičiau, o galimybė eksponatus ne tik apžiūrėti, bet ir pačiam juos atrasti ir išbandyti yra nauja parodų rengimo koncepcijos dalis, prisidedanti prie gilesnio, Z kartai būdingo greitesnio pažinimo. Nauji parodų įrengimo būdai, atsižvelgiant į pasikeitusius visuomenės poreikius, suformuoja ir naujus pažinimo būdus. Tai pradeda įgyvendinti ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Naujausia paroda „Kareivio dienos“ parengta pritaikant kelias pažinimo formas, technologijų ir edukacinių programų integraciją. Galimybė pasidaryti maskuojamąjį grimą, nusifotografuoti, įeiti į kareivio palapinę, kur interaktyviame ekrane galima pamatyti vaizdo įrašus iš tikro šauktinių gyvenimo bei vaikų klausimus Lietuvos kariams, atrasti paslėptus eksponatus, įvairaus amžiaus lankytojams leidžia įsitraukti į pažinimo procesą ir lengviau įsisavinti perteikiamą žinutę.

 

„Vadovaujantis šiuolaikinėmis muziejininkystės tendencijomis ir siekiant parodą padaryti patrauklią įvairaus amžiaus grupėms bei atsižvelgiant į tai, kad žmonės informaciją suvokia naudodami skirtingus pažinimo metodus, nusprendėme parodoje pritaikyti įvairius pažinimo būdus, t. y. erdvinį (objektų estetikos elementai: pasirinkta palapinė ir tinklai, kurie sukuria lauko pratybų atmosferą), kinestetinį, kuris yra vienas efektyviausių jaunosios kartos žinių įsisavinimo metodų, lingvistinį, na, o technologijų integracija išplėtė edukacinių veiklų spektrą“, – teigė parodos organizatoriai.

 

Galiausiai šiais metais planuojama įrengti interaktyvų ekraną, kuris informacinių technologijų pagalba ne tik padėtų įgyti žinių, bet ir sudarytų galimybę per edukacinius žaidimus kitaip pažinti tarpukario Lietuvos kariuomenės istoriją.

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus pasiruošęs žengti kartu su naujausiomis technologijomis, tokiu būdu sukuriant modernios, visoms amžiaus grupėms patrauklios švietimo įstaigos įvaizdį, kurioje pažinimas grindžiamas ne informacijos kiekiu, bet jos pateikimu ir kokybe.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media