Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovoje už Lietuvą: Stasio Ignatavičiaus šeimos istorija

2018-10-12
image

Partizanų trispalvė vėliavėlė, kurią išsaugojo partizanų ryšininkas ir rėmėjas Albinas Kęstutis Bersėnas (g. 1928 m.), slapyvardžiu Stirniukas. A. Bersėnas nuo 1948 m. palaikė ryšius su Prisikėlimo apygardos Maironio rinktinės partizanais. Netoli jo tėvų sodybos savo bunkerį buvo įsirengęs LLKS prezidiumo pirmininko pavaduotojas Leonardas Grigonis-Užpalis. 1950 m. liepos 22 d. A. Bersėnas buvo suimtas savo namuose ir nuteistas 25 metams lagerio. 1955 m. bausmė sumažinta iki 7 metų. Sugrįžęs iš lagerio A. K. Bersėnas surado vėliavą, kuri buvo slepiama uokse. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ją padovanojo Lietuvos šaulių sąjungai. Yra žinoma, kad vėliavą pasiuvo Prisikėlimo apygardos partizanai.

 

Stasys Ignatavičius – Albino Kęstučio Bersėno žentas, Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės steigėjas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius pasakoja: Kai vedžiau jo dukrą, aš nežinojau, kad jis buvo partizanų ryšininkas. Jis visą laiką tai slėpė. Savo istoriją uošvis man papasakojo tik įsitikinęs, kad aš taip pat kovoju už Lietuvą ir esu savas žmogus. Tai įvyko 1988 m., per Sąjūdžio suvažiavimą.Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media