Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Meilės Tėvynei ištakos – šeima. Lukšų šeimos istorija

2018-09-04
image

2018-ieji – ypatingi metai kiekvienam Lietuvos piliečiui. Lietuvos valstybės ir kariuomenės atkūrimo 100-mečio proga svarbu prisiminti istorijas, susijusias su kovomis už laisvę ir Nepriklausomybę. 1918 m. lapkričio 23 d. ginti šalį įsipareigojo atkurta Lietuvos kariuomenė, kuri trapų valstybingumą bandė išsaugoti Nepriklausomybės kovose, o sovietinės okupacijos metais priesaiką davę šalies kariai savo ryžtą ir narsą parodė partizanų gretose. Vėliau patriotiškumą šalies gynėjai pademonstravo 1990–1991  m. atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę. Šia proga Vytauto Didžiojo karo muziejus įgyvendina projektą „Kariuomenės istorija – mano istorija“. Šį kartą partizano Antano Lukšos duktė Dalia pasakoja savo šeimos istoriją.


 „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ – Lietuvos Laisvės kovotojų priesakas nukalė aiškią ryžtingą idėją, kai lietuvių tauta kilo į karą po karo. Tėvynei niekuomet nereikėjo aukos, Tėvynei visuomet reikėjo garbingo piliečių apsisprendimo nuo okupanto apginti Nepriklausomos valstybės  savastį – etninę žemę, šeimą, išsaugotą kalbą, neperrašytą istoriją. Dešimtmetį trukęs Lietuvos karas prieš sovietinę okupaciją per 50 tūkstančių lietuvių pakvietė tapti kariais savanoriais. Tarp jų buvo ir Lukšų šeima – Tėvai ir Sūnūs. Per 20 tūkstančių šių Laisvės karių sovietai sunaikino fiziškai, tarp jų buvo ir Lukšų šeimos dauguma. Ar broliai Lukšos turėjo  kitą pasirinkimą? Būdami jauni ir išsilavinę galėjo pasitraukti į laisvąjį pasaulį, o gal pritarti melu ir tautos naikinimu pagrįstam režimui?.. Deja,  jie vieningai  pasirinko laisvės siekiantį kelią ir atidavė Tėvynei, ką privalėjo... laimėdami moralinę kovą ir pasėdami pasitikėjimo tautos jėgomis, didvyriškumo sėklą, išaugusią į nepriklausomą Lietuvą, pasaulio žemėlapyje vėl pažymėtą žalia širdele. Dėkoju Jiems, kad kalbu savo Tėvų ir Protėvių kalba“,- partizano Antano Lukšos duktė Dalia.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media