Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Edukacinėse programose galite dalyvauti tik muziejuje? Klystate!
2018-07-19
img

2015 m. Vytauto Didžiojo karo muziejus pradėjo intensyviai bendradarbiauti su Kauno miesto švietimo skyriaus Formaliojo ugdymo skyriumi. Siekdami kuo daugiau moksleivių įtraukti į edukacines programas, kuriose būtų supažindinama su karybos istorija ir šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės veikla, pradėtas kurti atviras muziejus, kai lankytojai ne tik aplanko ekspozicijas, tačiau ir pats muziejus atvažiuoja pas juos. Sėkmingiausias to rezultatas – išvažiuojamosios edukacinės programos. Pirmosios programos buvo surengtos Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, pristatytos KTU Tyrėjų naktyje, KTU Savanorystės mugėje, turizmo mugėje Adventur 2015. Ši veikla jau tapo tradicija ir jau ketvirtus metus iš eilės su edukacinėmis programomis muziejus aplanko vis daugiau mokyklų ir stovyklų.

null
Muziejui įteikta ypatinga dovana - JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų viršilos Herberto Šiugždos uniformos, antsiuvai ir apdovanojimai
2018-07-02
img

Liepos 2 d. muziejų aplankė ypatingas svečias. Herbertas Šiugžda – JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų viršila, dabartinis Užsienio karo veteranų organizacijos (angl. Veterans of Foreign War), Specialiųjų pajėgų asociacijos (angl. Special Forces Association) ir Specialiųjų operacijų pajėgų asociacijos (angl. Special Operations Association, SOA) narys įteikė muziejui itin vertingą dovaną –uniformas, antsiuvus, apdovanojimus.

null
Paroda apie Laisvės varpą Prancūzijoje
2018-06-18
img

Birželio 8 d. Prancūzijos kurortiniame Taninges mieste vyko renginys, skirtas Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti. Renginyje dalyvavo ir parengtą parodą apie Laisvės varpą „O skambink per amžius vaikams Lietuvos...“ pristatė muziejininkė dr. Aušra Jurevičiūtė.

null
Karo technikos skyriaus ekspozicijos įrengimo paruošiamuosiuose darbuose dalyvavo muziejaus darbuotojai
2018-04-23
img

Balandžio 20 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai susirinko Kauno tvirtovės VI forte, kuriame vyko Karo technikos skyriaus ekspozicijos įrengimo paruošiamieji darbai.

null
Lietuvos kariuomenės šarvuotieji kunigaikščiai
2018-04-19
img

Ar žinojai, kad prieš šimtą metų Lietuvos kariuomenėje buvo šarvuotų kunigaikščių? Lietuvos kariuomenė turėjo tris šarvuotus traukinius - „Gediminą“, „Algirdą“ ir „Kęstutį“ – beveik prieš šimtmetį važinėjusius Lietuvos geležinkeliais.

null
Integruota pamoka Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje
2018-04-19
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus ir toliau sėkmingai dalyvauja integruotose pamokose. Šių metų balandžio 18 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikė Erika Kisieliūtė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje vedė edukacinę programą „Išgyvenimo pradžiamokslis“.

null
Skirk 2% Vytauto Didžiojo karo muziejui!
2018-02-21
img

Dėkojame, kad remiate Vytauto Didžiojo karo muziejų – vienintelį muziejų Lietuvoje, kuriame galima prisiliesti prie Lietuvos kariuomenės gimimo ir augimo istorijos. Atsinaujinęs ir papildęs savo rinkinius naujais eksponatais muziejus įgyvendina savo misiją – dalintis su visuomene vertybėmis, kurios atspindi Lietuvos valstybės kovas dėl laisvės ir nepriklausomybės bei supažindinti su karų, kariuomenės ir karo meno istorija. Skirdami 2 % Vytauto Didžiojo karo muziejui Jūs prisidedate prie istorijos puoselėjimo ir tautinės savimonės ugdymo.

null
Bendradarbiavimas: Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Lietuvos kariuomenė
2018-02-20
img

„Karyba, karybos mokslas, taktika, operacinis menas būtų bevertis be istorinių pamokų. Tas pamokas mes turime suprasti ir taikyti dabartyje. Tik tada mes esame geri kariai. Siekdami užtikrinti istorinių žinių tęstinumą apie Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kūrimąsi ir raidą perduodame Vytauto Didžiojo karo muziejui Sausumos pajėgų tarnybos ženklų ir kokardų rinkinį ir dėkojame už Lietuvos kariuomenės vertybių puoselėjimą, visuomenės švietimą ir tarnybos kariuomenėje populiarinimą“,- įteikdamas dovaną Muziejui sakė Sausumos pajėgų vadas  brg. gen. Valdemaras Rupšys.

null
Karo technikos Vilniaus skyriaus perkėlimas į Kauno tvirtovės VI fortą
2018-01-29
img

2017 m. spalio 24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybė pasirašė susitarimą dėl Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinio įkūrimo Kauno tvirtovės VI forte. Šiuo susitarimu numatyta, kad iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius kelsis į Kauną ir jau nuo 2019 m. atvers duris lankytojams Kauno tvirtovės VI-ame forte.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejus atveria kelius į virtualų pažinimą!
2017-12-11
img

Kviečiame susipažinti su dar viena naujove muziejuje – virtualia realybe nukeliančią lankytoją į lėktuvo ar šarvuočio vidų. Tokia virtuali kelionė po karinę techniką padeda pamatyti tai, ko paprastai išvysti nėra galimybių. Ateities muziejui svarbu ne tik integruoti virtualią realybę, bet ir papildyti realią ekspoziciją naujais pažinimo būdais. Vienas paveikslėlis ar nuotrauka gali perteikti skirtingas reikšmes, o kai jos visos matomos iškart, tampa reikšminga informacijos priemone Z kartos atstovams. Vizualus turinys, spalvos, iliustracijos, kompozicija, simboliai įsimena greičiau, o galimybė eksponatus ne tik apžiūrėti, bet ir pačiam juos atrasti ir išbandyti. Siekiant pasiekti jaunąją kartą, ugdyti kritišką mąstymą muziejuje įrengtas ir interaktyvus ekranas, kuriame per edukacinius žaidimus galima pažinti tarpukario Lietuvos kariuomenės istoriją, nusiųsti užšifruotą laišką draugui ir sužinoti kokia karinė „specialybė“ yra tinkamiausia kiekvienam lankytojui.

 

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media