Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Dovana muziejui!
2017-12-06
img

„2017 m. gegužę lankiausi Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Žvelgdamas į eksponatus, perteikiančius karybos istoriją, supratau, kad ir aš norėčiau bent maža dalimi prisidėti prie kariuomenės istorijos išsaugojimo. Todėl labai džiaugiuosi galėdamas padovanoti savo kasdienę, ceremonijų ir kovinę uniformas Vytauto Didžiojo karo muziejui. Priklausydami NATO aljansui mes padedame vieni kitiems užkirsdami kelią kariniams konfliktams ir saugodami taiką pasaulyje. Tikiuosi, kad mano dovana bus mažas abiejų laisvų valstybių ir kariuomenių vieningumo simbolis“,- sakė pulkininkas Arthur J. Keating.

 

null
Rankinė ginamoji granata "Kugelhandgranate 1913"
2017-11-03
img

XX a. pr. karyboje buvo atsigręžta į primirštą senovinį ginklą - rankinę granatą. Pirmojo pasaulinio karo metu garsiausiuose to meto kariniuose konfliktuose vokiečių kariuomenės rankinė ginamoji granata "Kugelhandgranate 1913" buvo naudojama vis plačiau. Tokį ginklo "renesansą" lėmė ženkliai patobulėjusi technika, palengvinusi granatos naudojimą ir transportavimą.

null
Karo muziejus - ateities muziejaus link!
2017-08-28
img

John W. McCarter sakė, kad „šiuolaikiniame dideliame globalizacijos ir verslo pasaulyje muziejai yra maži. Vis dėlto jų įtaka išsilavinimui, mokslui, aplinkos supratimui ir kultūrai yra didžiulė“, todėl norėdami prisitaikyti prie besikeičiančių visuomenės poreikių, spartaus technologijų vystymosi ir globalių procesų, muziejai savo veiklą turi koncentruoti ne tik į kolekcijų plėtrą, tačiau taip pat turi atsižvelgti į ateinančios Z kartos poreikius ir technologijų taikymą ekspozicijose. Hiperaktyvumas, polinkis gilintis į save ir į virtualų pasaulį, aplenkiant gyvą bendravimą ir kitus informacijos kanalus, yra išskirtiniai šios kartos bruožai. Galima teigti, kad virtualus pasaulis jiems realesnis negu tikras – virtualioje erdvėje jie jaučiasi suaugę ir savarankiški, o realus pažinimas pasiekiamas per pojūčius – galimybę ne tik pamatyti ar išgirsti, bet ir išbandyti. Dėl šių priežasčių XXI a. muziejus turi būti atviras, inovatyvus ir unikalus.

null
Gyvūnai kariuomenėje!
2017-08-07
img

Naujoji Lietuva atgimė su senosios ženklu – baltuoju žirgu, nešančiu raitininką į pergalę. Po tuo Baltojo Vyčio ženklu atgijo ir išaugo nepriklausomosios Lietuvos kavalerija. Pačioje pradžioje blogai ginkluota ir negausinga, sudėta vos iš kelių eskadronų, Nepriklausomybės kovų metu, ji garbingai atliko gražių ir pasididžiavimo vertų žygių.

null
Skelbiama pilietinė iniciatyva!
2017-06-23
img

Skelbiama pilietinė iniciatyva! Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir Karo technikos Vilniaus skyriuje bus renkamos ir saugomos šovinių tūtos, kurias išlydžius bus pastatytas paminklas Lietuvos partizanams. Kviečiame visus prisidėti prie šios akcijos ir šovinių tūtas atnešti į muziejų.

null
"Geležinis vilkas 2017"
2017-06-21
img

2017 m. birželio 12–23 d. Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse vyksta didelio masto tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“ (angl. „Iron Wolf 2017“). Jų metu vertinamas neseniai sukomplektuoto NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis, treniruojamas „Geležinio vilko“ ir „Žemaitijos“ brigadų štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti  gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje, gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat šių pratybų metu treniruojamasi veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

null
Ar žinojai, kad Lietuvos kariuomenė turėjo kupranugarį?
2017-06-06
img
1919 m. Lietuvos Nepriklausomybės kovų metu mūsų kariai fronte prie Alytaus iš sutriuškintos Raudonosios armijos karių atėmė nemažą karo grobį, kuriame buvo ne tik ginklų, bet ir vienas ypatingas belaisvis - kupranugaris.
null
Kai susijungia istorija ir naujausios technologijos...
2017-05-11
img

Balandžio 27 d. KTU „Santakos slėnyje“ vyko Kauno technologijos universiteto organizuojama jaunųjų mokslininkų paroda/konkursas „Technorama 2017“, kuriame dalyvavo ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Kartu su draugais iš KTU Informatikos fakulteto, muziejaus darbuotojai pristatė bendrą kūrinį – „Kauno tvirtovė virtualioje realybėje“. Tai virtualus turas-žaidimas po Kauno tvirtovės III-ąjį fortą. Žaidėjo užduotis – kartu su Lietuvos kariu kuo greičiau surasti daiktus, kurie iš muziejaus persikėlė į virtualią erdvę. Toks istorijos ir informacinių technologijų samplaikos kūrinys, kuriame susipina patirta emocija ir istorinės žinios, yra vienas pirmųjų žingsnių žengiant modernaus ir interaktyvaus muziejaus link.

null
Dovana muziejui - paveikslas „K37 (Antanas Ilgauskas)“
2017-04-13
img

Džiaugiamės, kad muziejus sulaukė dovanos iš filmų kūrėjo, žurnalisto, motociklininko Rimo Bružo. Jis muziejui padovanojo savo sukurtą paveikslą „K37 (Antanas Ilgauskas)". Tai simboliška dovana, kadangi muziejuje yra eksponuojamas Antano Ilgausko motociklas „Harley-Davidson", pažymėtas numeriu K-37, kuriuo Kaune 1941 m. birželio sukilimo dalyviams buvo vežiojami ginklai.

null
Pasirašyta Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Lietuvos archeologijos draugijos bendradarbiavimo sutartis
2017-04-05
img

Siekdamas propaguoti ir populiarinti Lietuvos valstybės ir karybos istoriją, ugdyti visuomenės patriotiškumą ir pilietiškumą balandžio 5 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos archeologijos draugija.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media