Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

75-osios Birželio sukilimo metinės su Laisvės varpu
2016-06-22
img

Šiemet minimos 75-osios Birželio 23-iosios sukilimo metinės. 1941 m. prasidėjęs Kaune ir  nuvilnijęs per visą Lietuvą sukilimas parodė, kad lietuviai nebuvo linkę pasiduoti okupantų primetamai valdžiai ir vieningai stojo į kovą. 1941 m. birželio 23 d. vakarą Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje rinkosi minios žmonių ir Laisvės varpui skambant aptarinėjo, kas jau padaryta per sukilimą ir kas bus daroma per artimiausias kelias dienas. Nors žmonių, menančių šiuos įvykius, beveik nelikę, Laisvės varpas skamba ir dabar.

null
Praūžė Europos muziejų naktis
2016-05-23
img

Šeštadienį praūžė Europos muziejų naktis. Vytauto Didžiojo karo muziejus kvietė į veiklas nuo pat 18 val. iki vidurnakčio. Lankytojai galėjo užlipti į karilijono bokštą, pasiklausyti Oro pajėgų orkestro maršų. Muziejaus viduje - klausytis įdomių istorinių paskaitų, apžiūrėti ekspozicijas, parodas. Didžiojoje salėje - išgirsti muzikantų ir dainininkų pasirodymus, o vakare - pamatyti įspūdingą „Auros" šokių teatro spektaktlį. Renginio akimirkos - nuotraukų galerijoje: http://bit.ly/1WJX6yr

null
„Alfa Romeo" klubo sezono atidarymo šventė
2016-05-20
img

Apniukęs šeštadienis, nukrenta keli lašai iš dangaus, Vilnius, dešiniajame Neries krante pamažu renkasi kareiviai ir savanoriai, iš gatvelių vienas po kito į savo renginį miesto širdyje lenda "Vabalai", tačiau visas itališkų automobilių mėgėjų dėmesys nukreiptas kitur - į Lietuvos Karo technikos ir transporto muziejaus teritoriją.

Simboliška, bet kariuomenės ir visuomenės dieną, Lietuvos Alfa Romeo klubas pasirinko pradėti šių metų sezoną būtent tarp karinės technikos. Vidurdienį, apie 35 skirtingų laikotarpių Alfa Romeo automobiliai išsirikiavo muziejaus kiemelyje, kuriais atvyko ar atėjo pasižiūrėti beveik 100 savininkų, entuziastų, jų šeimų narių ir draugų.

null
Muziejus prisijungė prie „Anna Lindh" fondo
2016-05-10
img

Muziejus prisijungė prie „Anna Lindh" fondo Lietuvos tinklo, vienijančio 43 valstybes. Ši organizacija siekia skatinti Europos sąjungos ir Viduržemio jūros regiono valstybių bendradarbiavimą.

null
Kur ieškoti informacijos apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus?
2016-04-14
img

Tiems, kas internete tikslingai ieško informacijos apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus, tikriausiai atsakyti į šį klausimą jau kuris laikas nėra sudėtinga. Be abejo, tai Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešoji prieiga internete - www.limis.lt. Šiame portale nuo 2013 m. yra viešinamas muziejų sukurtas ir į LIMIS duomenų bazes pateiktas skaitmeninis turinys apie skaitmenintas muziejuose saugomas vertybes (eksponatus, muziejų archyvuose, bibliotekose, fototekose, audiotekose, videotekose saugomus kultūros paveldo objektus). Čia galima rasti sklaidai skirtus minėtų kultūros paveldo objektų aprašus ir su jais susietus šiuos objektus identifikuojančius skaitmeninius vaizdus.

null
Muziejuje fotografavosi „Geležinės valios“ kariai
2016-04-01
img

Paskutinę kovo dieną muziejuje lankėsi neeiliniai kariuomenės svečiai. Čia nusifotografuoti susirinko Sausumos pajėgų „Geležinės valios kario" nominaciją" laimėję kariai. „Geležinės valios kario" apdovanojimai Sausumos pajėgose teikiami nuo 2013 m., jais apdovanojami patys ištvermingiausiai vyrai ir moterys, tarnaujantys įvairiuose Sausumos pajėgų daliniuose. Titulą kariai gauna vieniems metams.

null
Skirk 2 % Vytauto Didžiojo karo muziejui!
2016-03-29
img

Skirkite 2 % mokamo Gyventojų pajamų mokesčio vienam seniausių Lietuvoje muziejų - Vytauto Didžiojo karo muziejui. Vytauto Didžiojo karo muziejus yra Krašto apsaugos sistemos dalis, todėl paramą gali skirti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys.

Fiziniai asmenys gali pervesti pageidaujamą sumą žemiau nurodytais sąskaitų numeriais. Mokėjimo paskirties langelyje nurodant paskirtį „Parama". Norint lėšas skirtis konkrečiam Lietuvos kariuomenės daliniui (šiuo atveju - muziejui) mokėjimo paskirties langelyje būtina nurodyti dalinio pavadinimą, pvz.: „Vytauto Didžiojo karo muziejus".

Juridiniai asmenys (įmonės, organizacijos) turi sudaryti sutartį su krašto apsaugos sistema. Paramos gavėjo prisiimami įsipareigojimai paramos teikėjui nurodomi sutartyje, kuria įforminamas paramos teikimas. Duomenys apie paramos skyrimą ir jos gavimą deklaruojami Valstybinei mokesčių inspekcijai.

null
Muziejaus 95 metų jubiliejus
2016-02-16
img

Vasario 15 d., prieš pat Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Vytauto Didžiojo karo muziejus minėjo ir savo 95-tąjį gimtadienį.

null
Pristatytas parodos „12-asi kilometras: 1942 - 1943 m. Sverdlovske sušaudyti Lietuvos piliečiai" albumas
2016-02-11
img
Vasario 11 dieną muziejuje istorikė Ramunė Driaučiūnaitė pristatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro išleistą parodos albumą.
null
Lietuvos Šaulių sąjunga ir muziejus pasirašė bendrą sutartį
2016-01-15
img

Sausio 14 d. pasirašyta Bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos Šaulių sąjunga. Tai tipinė bendradarbiavimo sutartis, kurios tikslai yra bendrų mokslinių tyrimų, švietėjiškos ir kultūrinės veiklos vykdymas. Sutartį pasirašė direktorius Kęstutis Kuršelis ir Lietuvos Šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. plk. ltn. Gintautas Zaura.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media