Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Joninių nakties stebuklai
2015-06-22
img

Joninės – kasmetinė vasaros šventė, nuo gilios senovės iki šių dienų minima birželio 23 d. išvakarėse, kai diena yra ilgiausia, o naktis – trumpiausia. Ši gyvybę simbolizuojanti diena yra tarsi priešprieša nakčiai. Šios šventės tradicijos Lietuvoje yra itin stiprios, nes dar nuo XVI a. gyvuojanti šventė 2003-aisiais metais buvo pripažinta valstybine švente ir tapo nedarbo diena. Tikima, kad Joninių naktis yra puikus metas įvairiems būrimams ir ateities spėjimui, todėl ši šventė neatsiejama nuo meilės, vestuvių burtų, vainikų pynimo bei plukdymo, žolelių rinkimo, šokinėjimo per laužus ir paparčio žiedo ieškojimo. Joninių naktį taip pat spėjami ir orai, kurie seniau lėmė visą žmogaus gyvenimo tėkmę, tad šių žinių svarbos būta itin didelės. Sakoma, jei naktis žvaigždėta – per Šv. Kalėdas bus šalta ir snieguota, jei debesuota – Šv. Kalėdos bus lietingos ir vėjuotos, o jei lietinga – per žiemos šventes bus daug sniego ir pūgų.

null
Rugsėjį „ Muziejų kelias
2015-06-18
img

Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją – per Lietuvą nusidriekė jau ketvirtus metus skaičiuojantis Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas nacionalinis kultūros paveldo aktualinimo, kultūrinio turizmo plėtros ir modernių muziejinių iniciatyvų edukacinis projektas – „Lietuvos muziejų kelias“.

Prasidėjęs Dzūkijoje „Muziejų kelias“ vingiuos per Suvalkiją (Sūduvą), Žemaitiją, Mažąją Lietuvą ir baigsis Aukštaitijoje Lietuvos liaudies buities muziejuje rugsėjo 27-ąją – pasaulinę turizmo dieną.

null
Muziejininkų kelionė į Žemaitiją
2015-06-09
img

2015 m. birželio 8 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai tobulinti kvalifikacijos buvo išvykę į Žemaitiją.

Visų pirma aplankėme Šilalės rajone, Bijotuose esantį lietuvių kultūros paminklą ir pirmąjį muziejų Lietuvoje, gyvai menantį rašytoją Dionizą Pošką, – Dionizo Poškos Baublius.

Po to vykome į Plungėje įsikūrusį Žemaičių dailės muziejų. Grožėdamiesi restauruotu buvusio kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Severino Marko Oginskio (1849–1902) dvaro ansambliu, kurio pastatus sudaro dešimt XIX a. pastatų ir statinių, susipažinome su muziejaus XX a. profesionaliąja istorijos ir meno kolekcijomis, žemaičių daile ir tautodaile, Plungės dvaro ir Oginskių istorija. Gėrėjomės dvaro ansamblį supančiu vienu didžiausių (58,3 ha) ir gražiausiu mišraus stiliaus parku Lietuvoje. Nuvykę į Platelių lankytojų centrą, susipažinome su ekspozicija ir jų pateikimo lankytojams būdais.

null
Sveikiname su Tėvo diena!
2015-06-05
img

Birželio pirmasis sekmadienis mums dovanoja šventę – Tėvo dieną. Iš Jūsų mokomės darbštumo, teisingumo, tvirtumo, kantrybės ir išminties.  Mieli tėveliai ir seneliai, Jūs esate tarsi užuovėja nuo visų gyvenimo negandų.

 Nuoširdžiai sveikiname su Tėvo diena ir linkime džiaugtis vaikų meile kasdien!  

null
Rekolekcijos ieškantiems ramybės ir susitaikymo
2015-05-21
img

Rekolekcijos yra laikas, skirtas, palikus kasdieninius darbus, rūpesčius, labiau susitelkti į save, atsigręžti į savo gyvenimą. Lotynų kalbos žodis rekolekcijos (lot. k. „recollectio“ liet. „surinkti iš naujo“) reiškia vidinį susikaupimą. Š. m. gegužės 20 d. grupė Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojų išvyko vienos dienos rekolekcijų į Paštuvos Basųjų karmeličių vienuolyną. Rekolekcijas vedė kun. t. Aldonas Gudaitis SJ, organizavo Kauno įgulos bažnyčios rektorius karo kapelionas kun. kpt. Tomas Karklys.

null
Paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena
2015-05-08
img

Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Gamybos inžinerijos katedros organizuojamas gegužės 7-osios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas šiemet prasidėjo kelių Lietuvos mokyklų moksleivių ekskursija į vieną moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, spaustuvių – UAB „Aurika“. Moksleiviai buvo supažindinti su įmonės veikla, naujausiomis fleksografinės spaudos technologijomis, dalyvavo viktorinoje „Knyga, spauda ir kalba – mūsų kasdienybė“. Vėliau šventė persikėlė į istorinę pogrindžio spaustuvę „ab“, kuri yra įsikūrusi Spaustuvės g. 2, Salių k., Domeikavos sen., Kauno r.

null
Būkite laimingos, Mamos!
2015-04-30
img

Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių – Motinos dienai, sveikiname visas Mamas. Būkite laimingos, Mamos! Jūsų veiduose tegul visada švyti taurus, geras, saulėtas džiaugsmas! Jūsų dovanos nesuskaičiuojamos nusileidžia ant Jūsų vaikų rankų. Bėga metai, o Jūs jas vis pilate, ir vis yra kur pilti. Ir jei mes, Tavo vaikai, svajojame apie tolimas žvaigždes, ateitį, – tai ačiū Tau, Mama, nes Tu mus to išmokei.

null
Muziejuje įvyks nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys
2015-04-20

2015 m. balandžio 24 d. 15.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyks Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys. Konkursu siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį, skatinti gimtojo krašto pažinimą, pilietiškumą ir patriotiškumą. Taip pat tiriant Lietuvos istoriją mokiniai skatinami ją „atrasti“ per konkrečių asmenų – įvairių Lietuvos žmonių – likimus ir istorijas. Konkurso dalyvių darbų temos apima XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: sovietų ir nacių okupacijas, vykdytas masines represijas ir tautos kovą dėl nepriklausomybės atgavimo.

null
Išleista monografija „Lietuvos Respublikos karinė justicija 1919–1940 m.“
2015-04-13
img

2015 m. išleista dr. Andriejaus Stoliarovo, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus vedėjo monografija „Lietuvos Respublikos karinė justicija“ – pirmoji lietuviška studija, skirta kariuomenės teisingumo institucijų (Armijos / Kariuomenės teismo, pulko teismo, karo / karo lauko teismo, karininkų garbės teismo) ir karinių teisinių institucijų (karo komendantūros, karo milicijos / karo policijos, kariuomenės areštinių, karo belaisvių ir koncentracijos stovyklų, drausmės dalių ir Karo kalėjimo) istorinei raidai nušviesti.

null
Įvyks ataskaitinis Muziejaus darbuotojų susirinkimas
2015-04-09

2015 m. balandžio 10 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyks 2015 m. I ketvirčio ataskaitinis darbuotojų susirinkimas. Ataskaitinius pranešimus ir 2015 metų II ketvirčio gaires pristatys direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas, direktoriaus pavaduotoja-vyr. fondų saugotoja Janina Karosevičiūtė, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Virginija Visockienė, Ūkio skyriaus vedėjas Romualdas Danielius ir Karo technikos Vilniaus skyriaus vedėjas Virgilijus Kudrauskas.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media