Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Lietuvoje devintą kartą bus minima Kultūros diena
2015-04-08
img

Šių metų balandžio 15 d. Lietuvoje devintą kartą bus minima Kultūros diena, kurią Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašytu Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies, kuri tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos“ pagrindu.

2015 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Etnografinių regionų metais. Šiais metais minime keletą ir tarptautinės reikšmės datų. Tai - Rericho Pakto bei šio Pakto simbolio Taikos vėliavos 80 metų. Taip pat UNESCO paskelbti M. K. Oginskio 250-tieji gimimo metai. Prisimename ir M. K. Čiurlionio 140-tas gimimo metines.

Lietuvoje plačiai minima Kultūros diena: vyksta tarptautinės konferencijos, forumai, savivaldybių kultūros darbuotojų apdovanojimai, koncertai, parodos, akcijos, kiti renginiai. Visoje šalyje Kultūros dieną skleidžiasi Taikos vėliavos, simbolizuodamos Taikos per Kultūrą idėją ir išreikšdamos pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes. Taikos vėliava iškilmingai keliama prie Lietuvos Respublikos Seimo.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejuje kariai analizuos Oršos mūšį
2015-04-08

Balandžio 30 d. 9.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyks Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių Oršos mūšio analizės pristatymas.

null
Skelbiamas nuotraukų konkursas „Liūtai ir aš"
2015-04-02
img

Liūtas – valdžios ir galybės, o nuo 1938 m. ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus simbolis. Be šių dviejų liūtų muziejus neįsivaizduojamas. Prie jų yra įsiamžinę ištisos kartos žmonių, kurių šeimos fotografijose liūtas nepamainomas herojus.

2015 m. balandžio 2 d. – liepos 6 d. skelbiame konkursą „LIŪTAI IR AŠ“. Siųskite nuotraukas iš savo fotoalbumo įsiamžinę kartu su karo muziejaus liūtais ir būkite apdovanoti. Visas nuotraukas talpinsime Vytauto Didžiojo karo muziejaus facebook paskyroje, kur daugiausiai simpatijų sulaukęs kadras laimės muziejaus prizus. Taip pat apdovanosime seniausią kadrą, bei „laiko mašinos“ autorių, kuris atsiųs nuotrauką užfiksuotą seniai vaikystėje ir ... po daugelio metų...

null
Kapelionas kviečia visus aktyviai įsijungti į Didžiosios savaitės pamaldas
2015-03-30
img

 Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rektorius, Kauno įgulos kapelionas kpt. Tomas Karklys kviečia  visus  aktyviai įsijungti į Didžiosios savaitės pamaldas.

Didžiąją savaitę Bažnyčia švenčia išganymo slėpinius, Kristaus įvykdytus paskutinėmis žemiškojo gyvenimo dienomis, pradedant mesijiniu įžengimu į Jeruzalę.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje prisiekė Generolo P. Plechavičiaus mokyklos kadetai
2015-03-27
img

Kovo 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje pasveikino generolo Povilo Plechavičiaus mokyklos kadetus ir priėmė jų priesaikas. Šalies vadovės teigimu, šis jaunų žmonių įsipareigojimas Lietuvai yra suvokiamas kaip svarbiausias, visus sutelkiantis tikslas, drąsos, atsidavimo ir pilietinės brandos požymis. Ši priesaika, pasak Prezidentės, reiškia apsisprendimą eiti garbingu keliu. Valstybės vadovė moksleiviams palinkėjo būti kantriems ir visada tikėti bei didžiuotis savo Tėvyne.

null
Muziejaus darbuotojų pažintis su Kauno evangelikų liuteronų bažnyčia
2015-03-23
img

2015 m. kovo 20 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje į Kauno evangelikų liuteronų bažnyčią (Muitinės g. 8, Kaunas). Susitikimą su bažnyčios dvasininkais organizavo Kauno Įgulos (Šv. arkangelo Mykolo) bažnyčios rektorius, karo kapelionas kpt. Tomas Karklys. Apie Liuteronų bažnyčią ir parapijos istoriją papasakojo ir mielai į susirinkusiųjų klausimus atsakė kunigas Saulius Juozaitis.

null
Bus remontuojamas kariliono bokšto laikrodis
2015-03-20
img

Informuojame, kad 2015 m. kovo 23–27 d. laikrodininkas Arvydas Bilvinas remontuos Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariliono bokšte esantį mechaninį laikrodį.

1922 m. vasario 16 d. Karo muziejaus bokšte suskambo Laisvės varpas, kurį Amerikos lietuviai padovanojo Lietuvai. Jis buvo nulietas Čikagos Lietuvių Seimo nutarimu 1919 m. ir turėjo simbolizuoti Lietuvos laisvę. Vienoje jo pusėjo buvo įrašas „O, skambink per amžius vaikams Lietuvos, kad laisvės nevertas, kas negina jos“, o kitoje – „Lietuvių Seimas Amerikoje Lietuvai, Chikagoje 1919 m. birželio 8–11 d.“ Varpas svėrė 1200 svarų (~544,31 kg). Ministrų kabineto sprendimu Laisvės varpas buvo atiduotas Karo muziejui ir pirmą kartą iš bokšto suskambo 1922 m. vasario 16 d. Varpą palaimino kanauninkas J. Tumas. Pirmieji juo skambino inžinierius Jonas Vileišis ir karo invalidas.

null
Ir muziejaus liūtai matė saulės užtemimą…
2015-03-20
img

Kovo 20 dieną, pavasario lygiadienio išvakarėse, įvyko didžiausias per pastaruosius 16 metų Lietuvoje matomas dalinis Saulės užtemimas. Dalinis saulės užtemimas Lietuvoje penktadienio vidurdienį pasiekė aukščiausią lygį ir baigėsi po daugiau nei valandos. Lietuvoje buvo matoma tik dalinė visiško saulės užtemimo fazė.

Šis reiškinys pastarąjį kartą Europoje buvo stebimas 1999-ųjų rugpjūtį. Lietuvoje Mėnulis Saulės diską visiškai užtemdė 1954-ųjų birželio 30-ąją, didžiausia užtemimo reikšmė buvo stebima netoli Vilniaus. Artimiausias visiškas Saulės užtemimas Lietuvoje vyks po maždaug aštuonių dešimtmečių.

null
Tarptautinis labdaros ir paramos fondas kviečia aukoti Ukrainos žmonėms
2015-03-19
img

2014 m. liepos 8 d. įkurtas tarptautinis labdaros ir paramos fondas (toliau – fondas) „Pagalbos sparnas” kviečia Lietuvos gyventojus toliau solidarizuotis su Ukraina ir paremti nuo karo kenčiančius Ukrainos žmones. Fondo steigėjai – Algis Šimoniūtis ir Ukrainos pilietis Anatoliy Khvesyuk.

Pagrindinė užduotis kuriant fondą buvo didelis noras nelikti nuošalyje nuo esamų pasaulio problemų, sugebėjimas pajausti svetimą sielvartą, klausytis ir išgirsti tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Ši organizacija buvo įkurta karo, kuris tapo pabrėžtinu veiksniu jos veikloje, laikotarpiu. Karo veiksmų zonose tūkstančiai ukrainiečių prarado savo namus, artimuosius, buvo sužeisti, neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.

null
Sveikiname su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!
2015-03-04
img

Gerbiami lankytojai,

Lietuvos istorija ne kartą įrodė, kad dvasinė stiprybė, tiesos ir laisvės branginimas gali būti galingiausias ginklas. Būtent todėl Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime telpa istorija ir dabartis, žuvusiųjų kovoje atminimas ir atsakomybė už šiandien kuriamą Lietuvą.

Nuoširdžiai Jus sveikiname artėjančios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 – mečio proga ir linkime branginti ir puoselėti didžiausią vertybę – Lietuvos valstybę, nes už Ją esame atsakingi visi.

Kovo 11-ąją maloniai kviečiame nemokamai aplankyti muziejų!

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media