Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kitos žinios apie muziejų

Pakelbti piešinių konkurso „Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse“ nugalėtojai
2015-02-25
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga organizavo tarptautinį piešinių konkursą “Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse”. Viso pasaulio lietuviai galėjo sveikinti Lietuvą su gimtadieniu. Daugiausiai Lietuvą sveikino čia gyvenantys vaikai. Tai matyti iš pirmųjų trijų prizinių vietų, sulaukusių palankiausių vertinimų iš muziejaus lankytojų bei Vytauto Didžiojo karo muziejaus facebook draugų.

1 vieta. Rugilė Daukšytė, 5a klasės moksleivė iš Šilalės raj. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos.

 2 vieta. Rūta Baležentytė, 3 a klasės moksleivė iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos.

3 vieta. Monika Jasnauskaitė. 22 metai. Panevėžys.

null
Įspūdžiai iš Vilniaus knygų mugės
2015-02-23
img

2015 m. vasario 19–22 d. vykusioje Vilniaus knygų mugėje, didžiausioje Baltijos šalyse, apsilankė apie 60 tūkstančių žmonių. Didžiausio lankytojų antplūdžio sulaukta vasario 21-ąją, šeštadienį. Tądien savo knygą „Pro Deo et Patria. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės husarai 1500–1673. Abiejų Tautų Respublikos husarų ginkluotė Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose“ pristatė ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikas Vidmantas Airini. Mugės svečiams ir dalyviams jis papasakojo apie LDK husarų ginkluotę, aprangą, kovinę taktiką XVI–XVII a. karuose. Muziejaus darbuotojos Vilija Sapjanskienė, Regina Rajeckienė, Rasa Gricienė visus pakvietė apsilankyti muziejuje, papasakojo apie jo veiklą, ekskursijas, edukacines programa. Mugėje buvo išdalyta daugybė informacinės medžiagos apie muziejų: lankstinukų, skirtukų, kalendoriukų, atvirukų ir kt. Tai buvo ne tik susitikimų, naujų įspūdžių ir malonių atradimų diena, bet ir, anot žurnalisto Andriaus Tapino, tarsi „sielos atlaidai“...

null
Neveronių gimnazijoje pristatyta LDK kartografinių žemėlapių kilnojamoji paroda
2015-02-20
img

Vasario 20 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorijos ir archeologijos skyriaus vyresnioji muziejininkė Virginija Gureckienė Kauno rajono Neveronių gimnazijos moksleiviams pristatė pažintinio-mokomojo pobūdžio kilnojamąją kartografinių žemėlapių parodą „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė senojoje kartografijoje“.

null
Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta Vidmanto Airini knyga
2015-02-18
img

Vasario 19-22 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliuos šešioliktoji Vilniaus knygų mugė. Šiais metais Tarptautinė Vilniaus knygų skirta detektyvo žanrui. Pristatydama savo leidinius ir veiklas, Vilniaus Knygų mugėje jau ketvirtą kartą dalyvaus ir Lietuvos muziejų asociacija. Knygų mugė vėl taps ypatingų susitikimų ir bendravimo vieta, o keturias dienas čia įvyks daugiau nei trys šimtai susitikimų: su rašytojais, leidyklų darbuotojais, muziejininkais, bibliotekininkais. Vyks naujausių knygų premjeros, diskusijos literatūros ir kultūros temomis.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejus valstybines šventes pasitinka atsinaujinęs
2015-02-17
img

Vytauto Didžiojo karo muziejus savo 94-ąsias įkūrimo metines ir Lietuvos valstybės atkūrimo 97-ąsias metines sutiko atsinaujinęs ne tik išore, bet ir vidumi.

null
Kario skulptūra sugrįžo į bokštą
2015-02-11
img

Prieš septynis dešimtmečius vokiečių okupantų sunaikinta Kario skulptūra vasario 11 d. sugrįžo į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje esantį kariliono bokštą.

Skulptūros atidengimo ceremonija vyks Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 12.40 val.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejus – akcijos „Lietuvai ir man“ dalyvis
2015-02-10
img

Vasario 10–kovo 11 d. Lietuvoje vyks akcija „Lietuvai ir man“. Jos organizatoriai – Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Visi lietuviai kviečiami pinti trispalves draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę. Mokiniai ir studentai, dalyvausiantys minėtoje akcijoje ir ryšėsiantys pintą trispalvę draugystės apyrankę, Vytauto Didžiojo karo muziejuje galės apsilankyti NEMOKAMAI.

null
Kviečiame į paskaitą „Lietuviškieji kariniai daliniai Prancūzijos kariuomenės sudėtyje 1812-1815 m.“
2015-02-09

Vasario 11 d. (trečiadienis) 18.00 val. Kauno įgulos karininkų ramovės (Adomo Mickevičiaus g. 19) Kunigaikščių menėje (II a.) įvyks Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos (1795-1940) skyrius vyriausiojo muziejininko Algimanto Daugirdo paskaita „Lietuviškieji kariniai daliniai Prancūzijos kariuomenės sudėtyje 1812-1815 m.“.

Maloniai kviečiame!

null
Baigiami istorinės Kario skulptūros atkūrimo darbai
2015-02-06
img

Vasario 16 d. 1942 m. sunaikinta Lietuvos Kario skulptūra sugrįš į Vytauto Didžiojo karo muziejaus varpų bokšto nišą. Visi skulptūros atkūrimo darbai buvo patikėti Kauno projektavimo, restauravimo ir statybos institutui. Pasak metalo ir medžio dirbtuvių vadovo Raimondo Bridikio, buvo įdėta daug sunkaus ir kruopštaus darbo, kol pasiektas galutinis rezultatas. 2,7 m aukščio ir iki 200 kilogramų sverianti skulptūra atgimė kalvio Jono Malinausko dirbtuvėse.

null
Vilniuje pristatyta edukacinė programa sergantiems demencija
2015-01-29

2015 m. sausio 28 d. Edukacijos ir informacijos skyriaus Edukacijos poskyrio vedėjas Mindaugas Grigonis dalyvavo Nacionalinėje dailės galerijoje (Vilniuje) įvykusiame edukacinės programos „Susitikime muziejuje“ ir metodinio leidinio pristatyme. Ši programa yra 2014 m. įgyvendinto projekto „Kultūros prieinamumo didinimas: mokymų programa kultūros ir meno darbuotojams“ dalis. Projekto metu buvo rengti mokymai Lietuvos muziejų edukatoriams, bendradarbiaujant su socialinių paslaugų, socialinės globos įstaigomis inicijuota edukacinė programa „Susitikime muziejuje“, skirta asmenims, turintiems demenciją, taip pat parengtas muziejininkams skirtas metodinis leidinys.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media