Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

„Pirmasis pasaulinis karas Lietuvoje: visuomenė ir karo atmintis“.

2018-10-02
image

Rugsėjo 27 dieną Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko kartu su Lietuvos istorijos institutu organizuota diskusija „Pirmasis pasaulinis karas Lietuvoje: visuomenė ir karo atmintis“.


Diskusijoje dalyvavo istorikai dr. Tomas Balkelis, dr. Vasilijus Safronovas ir dr. Andrea Griffante. Jos metu, remdamiesi naujomis knygomis „Karas, revoliucija ir tautokūra Lietuvoje, 1914-1923 m.“ bei „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“, istorikai diskutavo apie Pirmojo pasaulinio karo, smurto, prievartos reikšmę Lietuvai. Kaip dr. Tomas Balkelis teigė, valstybės kūnas, jos struktūra pradeda augti karo metais. Istoriko nuomone, karas yra tam tikrą politinį ir socialinį procesą skatinantis veiksnys. Diskusijos metu aptartos karo, okupacijos ir gyventojų iškeldinimo pasekmės įvairioms visuomenės grupėms bei minimi bandymai tarpukario metais sureikšminti karo patirtį, leido klausytojams geriau suprasti, ką Pirmojo pasaulinio karo metais patyrė Lietuvos gyventojai bei kaip tai įtakojo valstybės kūrimąsi ir tolimesnę raidą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media